ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 43
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
سه شنبه, 07 خرداد 1392 14:00

طرح توجیهی تولید ظروف چینی

نوشته شده توسط

 در این مطلب به بررسی ابعادی از طرح توجیهی تولید ظروف چینی میپردازیم. بطور كلي كلمه چيني در زبان فارسي به معني كليه ظروف صادر شده از كشور چين بكار مي رفته  است . ايران در دوران صفويه قرن نوزده و هيجده ميلادي خود توليد كننده و صادر كننده ظروف چيني به اروپا بوده است .

فرآورده سراميكي : يك قطعه از بدنه خورده يا بدون لعاب است كه تركيب كريستالين يا شيشه‌اي دارد و بدنه آن به طور كامل از مواد معدني و مواد غير فلزي تشكيل شده است. يك فرآورده سراميكي يا از جامد شدن تكه جرم مذاب بر اثر سرما شكل مي‌گيرد يا شكل‌گيري و تكامل آن به نحو تدريجي توأم با عمليات حرارتي مي‌باشد.

بطور كلي به كليه قطعاتي كه طي فرآيند خاص سراميك بدست آيند فرآورده سراميكي اطلاق مي‌گردد. منظور از اين فرآيند همان فرآيند توليد يك قطعه سراميكي يا لعابهايي مي‌باشد. كه از مواد معدني و غير فلزي بطور كامل تشكيل يافته باشند.قطعه و پوشش (لعاب)آن همزمان با هم توليدوبراي اهداف دكور يا مهم تر ازدكور،طي فرآيند‌هاي حرارتي مناسب عمل شيشه‌اي كردن و واكنش‌هاي فاز جامد، پيوندسازي با تبديل قسمتي و يا كامل به فازهاي شيشه‌اي قرار مي‌گيرند.

منظور ازچيني همان قطعه سراميكي لعاب خورده است كه از خصوصيات زير برخوردار است.تركيب آن شيشه‌اي و سفيد رنگ است. با رنگهاي مصنوعي تزئين شده غير قابل نفوذ آب بوده و از قابليت عبور نور برخوردار مي‌باشد. چنانچه ضربه‌اي به قطعه چيني وارد شود، صداي زنگي به طور مداوم و مبرا از آن شنيده مي‌شود. ظروف غذاخوري (خانگي) و چيني‌آلات بهداشتي از اين گروه هستند.

ظروف چيني غذاخوري : به فرآورده‌هايي از صنعت سراميك اطلاق مي‌گردد كه به منظور مصارف غذاخوري مورد استفاده قرار مي‌گيرند (به استثناء ظروف سراميكي مورد استفاده براي پخت و پز).

چيني‌هاي غذاخوري كلي داراي انواع متفاوتي مي‌باشند. آن دسته از چيني‌هاي غذاخوري كه اجباراً لعاب‌دار مي‌باشند، عبارتند از: چيني زجاجي، پرسلان نرم و پرسلان سخت و چيني استخواني. جدول زير نشان دهنده ويژگيها، شرايط پخت و برخي از خواص فيزيكي آنها مي‌باشد.

 

ويژگيها و شرايط پخت و برخي خواص فيزيكي

نوع بدنه چيني غذاخوري

دماي پخت

 

رنگ بدنه

درصد جذب آب 3

نورگذري 2

تركيب بدنه 1

مقاومت خمشيMpa

پخت اول (بيسكوئيت

پخت دوم (لعاب )

چيني زجاجي

 

 

C 1300-1200

 

 

C 1120-1080

 

سفيدي %70 -65

صفر تا يك

نورگذري ندارد در برخي موادنادر كمي نورگذري دارد

كائولن /خاك چيني %50-40

كوارتز % 40-30

بيشتر از 75

پرسلان نرم

 

 

 

C 980-920

 

 

 

C 1320-1260

 

سفيدي % 73-69

كمتر از 0.2

 

 

كمابيش نورگذري دارد

كائولن /خاك چيني %60-50

كوارتز % 30-20

فلدسپاپ %35-25

بيشتر از 65

پرسلان سخت

 

 

 

C 1000-980

 

 

 

C 1420-1360

 

سفيدي % 76 -73

كمتر از 0.2

 

 

نورگذري بالادارد

 

كائولن /خاك چيني %60-50

كوارتز % 30-20

فلدسپاپ %30-20

بيشتر از 80

چيني استخواني

 

 

 

C 1280-1220

 

 

C1175-980

سفيدي % 86 -83

كمتر از 0.2

 

 

نورگذري بسيار بالا دارد

كائولن /خاك چيني %35-20

سنگ كوارتز % 45-20

خاكستر%45-20

بيشتر از 100

 

انواع ظروف چيني غذاخوري

ظروف تخت و نسبتاً تخت : به ظروفي اطلاق مي‌گردد كه فاصله پايين‌ترين نقطه آن تا سطح مماس بر لبه ظرف 25 ميلي‌متر يا كمتر باشد. انواع بشقاب، زير فنجان، نعلبكي ... از اين دسته بشمار مي‌آيند.

ظروف نيمه گود : به ظرفي اطلاق مي‌گردد كه فاصله پايين‌ترين نقطه آن تا سطح مماس بر لبه ظرف از 25 ميلي‌متر تجاوز كند. گنجايش اين ظروف از 1100 ميلي‌متر كمتر مي‌باشد. بعنوان مثال فنجان، قندان، شكرپاش، كاسه و غيره ...

ظروف كاملاً گود : به ظروفي اطلاق مي‌گردد كه فاصله پايين‌ترين نقطه آن تا سطح مماس بر لبه ظروف از 31 ميلي‌متر تجاوز كند. گنجايش اين ظرف 1100 ميلي‌ليتر و يا بيشتر مي‌باشد. بعنوان مثال مي‌توان سوپخوري، پارچ ... را نام برد.

 

تاريخچه ظروف چینی

در دوره اوليه سفالگري ظرفهاي چيني كه از چين آورده شد، سبب تشويق و تحريك ايرانيان در توسعه صنعت سفالسازي شد،سفالسازان ايراني درتقليد از چيني سبك تانگ آنقدر استاد بودند كه درنظراول همه مصنوع آنها را به جاي چيني اصل مي گرفتند كوششي كه سفالسازان ايراني در تقليد چيني هاي كشور چين دردوره هاي اوليه اسلام كردند، سبب كشف مجدد لعاب مينائي قلع گرديد. اين لعاب جديد به سرعت به تمام كشور ها تا اسپانيا گسترش يافت و در آنجا پايه و اساس سفالسازي اسپانيائي ، آفريقائي گرديد. طولي نكشيد كه اين نوع سفالسازي به ايتاليا ؛ آلمان هلند و انگلستان رفت و در هلند و انگلستان به نام چيني آلات دلف معروف گرديد. يكي ديگر از اختراعات ايرانيان رنگهاي مينائي بود سفالسازان نيشابوري در تلاشي كه براي به دست آوردن رنگ مينائي كردند فن جديدي به نام رنگ زيرلعاب را كشف نمودند.

درسده نهم ودهم بارديگرنفوذچيني درتقليد ظروف تينگ  يا ئو ديده مي شود تينگ يائو چيني اصيلي است كه لبه هاي آن دندانه اي و بريده بريده مي باشددراينجا باز مي بينيم كه سفالسازان ايراني سبك چيني را تقليدنكردندبلكه كوشش و مهارت خويش آن را بهبود بخشيدوبه سليقه وذوق هم وطنش نزديك نمودو هنري بوجودآورد كه به نام گرافيتو مشهور شد سفالسازان ري ظروف گرافيتوي زيادي توليد مي كردند ولي مانند مازندران ونيشابورآن را كنده كاري نمي كردند ورنگ آن لعاب فيروزه اي روشن بود. تمام ظروف گرافيتوي ايراني شباهت بسيار زيادي به كار هاي قلمكاري فلزي زمان ساسانيان داشت .در زمان سلجوقيان جهش چشمگيري در تمام هنر ها صنايع و علوم پديد آمد. با اينكه سلجوقيان دراصل ترك بود ولي خود را با زندگي ايرانيان تطبيق داد.درمورد سفالسازي اين دوره بايد گفت عصر طلايي چيني سازي است دراين دوره تمام روشهاي فني شناخته شده، به كار برده مي شد حكاكي برجسته كاري ؛شبكه سازي ؛ قلمزني ؛رنگ زيريا روي لعاب  مطلا كاري و مينا كاري . در عصر صفويان كوزه گران چيني به ايران دعوت شدندتاسفالسازان ايراني رادرصنعت چيني سازي آموزش دهند.درآن زمان از چيني هاي معروف سلادون  تقليدشد و براي ساختن آن لعاب بسيار صاف سبز ؛ خاكستري  به كار رفت ولي طرح آن ايراني اصل بود. با تجديدنفوذچين،ظرفهاي متداول گرديدكه رنگ زيرلعاب آن آبي بودقطعاتي ازچيني پيدا شده كه مربوط  به سالهاي ۱۵۲۳ و۱۵۶۳و۱۶۹۲ است امروزه صنعت چيني سازي درجهان ازنظركيفيت به مراتب از كشور زادگاهش  يعني چين پيشي گرفته است ومانند توليدات سراميكي دررشته هاي مختلف كاربرد پيدا نموده است ، اما كار برد آن از نظر بهداشتي بر ساير موارد برتري دارد.

 

ويژگي هاي چيني سخت :

انواع چيني                                  پخت بيسكويت                                   پخت لعاب

 

سفال                                              C  ۱۰۰۰ –۹۵۰                                    —-       

 

چيني  ( زجاجي)                                 C۱۲۰۰ -۱۱۰۰                            C ۱۱۰۰ -۱۰۰۰

 

چيني نرم                                         C ۱۰۰۰ –۹۰۰                             C ۱۳۰۰  -۱۲۰۰

 

پرسلان سخت (هارد پرسلان )                 C ۱۰۰۰ –۹۰۰                              C ۱۴۱۰-۱۳۵۰

 

چيني استخواني                                     C ۱۳۰۰                                       C ۱۱۰۰

 

ويژگي هاي ظروف چيني و بلور براي هتل ها

ظروف چيني و بلورهای كه براي استفاده در هتل انتخاب مي شود، بايد از نوع با دوام انتخاب گردد و در عين حال زياد سنگين نباشد ، طرح ظرفها جالب و زيبا باشد و بتوان آنها را كاملاً تميز نگهداشت. تعداد لوازم بستگي به تعداد مشتريان و ميزان كار هتل دارد . البته به اين ترتيب كه بايد سه برابر تعداد مشتريان ، ظرف خريداري شود فنجانها و ليوانها بايد شش برابر باشد. به علاوه ليوانهايي كه خريداري مي شود نبايد زياد ضخيم، سنگين و ناخوشايند باشد..

 

وضعيت صنعت ظروف چيني در ايران

روند توليد و ظرفيت اسمي كارخانجات توليد ظروف چيني در ابتداي سال 1383 به 64300 تن رسيد وطي سال 1383 طرح توسعه چيني همگام با ظرفيت 1500 تن و چيني نسترن به ظرفيت 4 هزار تن راه‌اندازي شد و همچنين تقديس گناباد نيز توليد آزمايشي را شروع كرد كه به علت كمبود برخي از تجهيزات و اشكال هاي موجود، به توليد نهايي نرسيده است.

در اواخر اسفند ماه فاز يك طرح توسعه طوس چيني به ظرفيت 7500 تن و چيني البرز به ظرفيت 3500 تن راه‌اندازي شد. همچنين چيني مرجان با طرح توسعه 1000 تني با ساخت 4 دستگاه كوره شاتل ساخت داخل راه‌اندازي شد. از اين رو، ظرفيت اسمي توليد ظروف چيني تا پايان سال 1383 با راه‌اندازي طرح‌هاي واحدهاي يادشده به 83300 تن رسيده است.

ميزان توليد سال 1383 با توجه به تعطيلي كارخانه چيني ابهر (در ابتداي سال) و تعطيلي كارخانه‌هاي چيني گيلا‌ن، چيني مهدي و طرح توسعه چيني پارس از سال گذشته (در مجموع به ظرفيت اسمي 9 هزار تن)، معادل 50237 تن بوده است كه نسبت به ظرفيت 57300 تن (مجموع ظرفيت‌هاي كارخانه‌هاي فعال و در حال توليد، طرح توسعه چيني همگام و چيني نسترن با نصف ظرفيت دو هزار تن «راه‌اندازي نيمه دوم سال» و بدون در نظر گرفتن ظرفيت طرح‌هاي توسعه راه‌اندازي شده در آخر سال و كارخانه چيني تقديس گناباد)، بازده توليد، 6/87 درصد است كه در مقايسه با توليد سال 1382، حدود 8/6 درصد افزايش توليد داشته است.

 

کد آیسیک محصول

کد آیسیک این مطابق طبقه بندي وزارت صنایع و معادن به شرح جدول زیر است، لازم بذکر است که در رده بندی آیسیک کد 26 مربوط به ساير محصولات كاني غير فلزي بوده و کد 2691 مربوط به زیر شاخه تولید ساخت كالاها از مواد سراميكي (غير ساختماني و غير نسوز ) می باشد.

 

رديف

کد

نام محصول

واحد سنجش

1

26911110

ظروف از مواد كاني غير فلزي

تن

 

بررسي استانداردهاي مرتبط با محصول

با توجه با اطلاعات موجود در بانک استانداردهاي صنعتي ايران براي محصول مورد بررسي در اين طرح مجموعه استانداردهاي زير به صورت مستقيم موجود است ، که در جدول زير شاهد اين استانداردها هستيد:

 

رديف

شماره استاندارد

شرح استاندارد

سال آخرين تدوين

1

1164

ظروف چيني غذاخوري (خانگي)ـ ويژگيها و روشهاي آزمون

1381

2

3050

ظروف سراميک غذاخوري از نوع بدل چيني نرم

1369

3

6631

ظروف مواد غذايي ـ حد مجازسربوکادميوم آزاد شده از لعابهاي شيشه اي و چيني

---

4

6632

ظروف مواد غذايي – روش آزمون ميزان سرب و کادميومآزاد شده از لعابهاي شيشه اي و چيني

---

5

6429

ارزيابي اثرات خورندگي زداينده هاي پاک کننده بر روي لعابي و چيني ـ روشهاي آزمون

1381

 

تعرفه گمرکی محصول

با مراجعه بانک آمار و اطلاعات گمرک ایران تعرفه های زیر برداشت شده است :

 

شماره تعرفه

شرحکالا

69111000

ا شياءسرميزوا شياءآشپزخانه ا زچيني

69119000

ا شياءخانه وپاکيزگيغيرمذکوردرجاي ديگرا زچيني

 

شرايط صادرات ظروف چینی

صادرات ظروف چيني كشور در سال 1383 برابر 4/1382 تن به ارزش 3 ميليون دلا‌ر بوده كه نسبت به صادرات سال 1382 به ميزان 1954 تن به ارزش 1/3 ميليون دلا‌ر حدود 29 درصد كاهش در تناژ و 3 درصد در ارزش را داشته است.

از لحاظ قيمت صادرات هر تن چيني صادر شده سال 1383 (2170 دلا‌ر) نسبت به سال 1382 (1586 دلا‌ر) معادل 8/36 درصد افزايش داشته است. درصد صادرات نسبت به توليد سال 1383، 7/2 درصد است.

ظروف چيني ايران بيشتر به كشورهاي كويت، تركيه، امارات متحده عربي، گرجستان، ايتاليا، كانادا، هلند، آلمان، فرانسه، قطر و لبنان صادر شده است. قيمت جهاني ظروف چيني حدود حداقل و حداكثر 2/1 تا 3 دلا‌ر است. سرانه مصرف در ايران حدود 7/0 كيلوگرم در سال است.در امر صادرات، كشور ايران به دليل حضور رقيبي مانند كشور چين كه با قيمت نازل بازار جهاني ظروف چيني را اشباع كرده است، نمي‌تواند به رقابت بپردازد و حتي در بازار داخلي نيز با مشكل فروش مواجه است. در سال 1384 نيز ميزان صادرات انواع ظروف چيني به 6/1 هزار تن و از نظر ارزش به 1/3 ميليون دلا‌ر رسيد.

 

شرایط واردات ظروف چینی

واردات اين محصول در سال 1383 به ميزان 800 تن بوده كه طبق مصوبه دولت مبني بر پرداخت سود بازرگاني هر كيلو 12000 ريال، از ورود بي‌رويه ظروف چيني به داخل كشور به ميزان قابل توجهي ممانعت به عمل آمده است. به طوري كه نسبت به واردات سال 1382 (به ميزان 22485 تن) معادل 4/96 درصد كاهش داشته است. در سال 1383 كشش بازار نسبت به خريد ظروف چيني داخلي بيشتر بوده و قيمت ظروف چيني ايراني ظرف چند سال اخير براي رقابت با محصول خارجي با وجود نرخ بالا‌ي قيمت تمام شده، افزايش نداشته است.مسايل و راهكارها به رغم فناوري و كيفيت بهتر اين صنعت در بازارهاي داخلي و بين‌المللي، چون قيمت تمام شده چيني در كشور چين پايين‌تر از قيمت تمام شده چيني ايراني است، ايران با رقابت سرسختانه كشور چين مواجه است.همچنين پايين بودن بهره‌وري نيروي كار، مشكلا‌ت قانوني، كم و بيش قاچاق واردات و نبود فرهنگ توليدي از جمله مشكلا‌ت اين صنعت است. اين در حالي است كه اين صنعت از صنايع اشتغال‌زا و سازگار با محيط زيست است.در هر حال توليدات فعلي نياز داخل را با كيفيت بالا‌ و با همان قيمت ثابت تأمين مي‌كند، از اين رو، چنانچه براي طرح‌هاي توسعه فعلي و واحدهاي جديد، بازار صادراتي تأمين نشود، خود واحدهاي توليدي نيز به خاطر رقابت با يكديگر به تعطيلي كشيده خواهند شد. از اين رو، با تلا‌ش متخصصان و حمايت دولت با برنامه‌ريزي به منظور بهبود كيفيت و كميت توليد و با مطالعه و تحقيق و شناسايي بازارهاي جهاني و حضور در آن، اين صنعت سرپا مي ماند و توليد تداوم خواهد داشت .

 فرآیند تولید ظروف چینی را در این مطلب مشاهده نمایید.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید تولید ظروف چینی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی تولید ظروف چینی دهید

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

خواندن 10826 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید قیر

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث کارخانه تولید قیر  سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 45 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
2 تعداد فروش
ریال 1,800,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی حبوبات  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: ...
3 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی خرید دستگاه میکروسرفیسینگ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل خرید دستگاه میکروسرفیسینگ  سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 33 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ف ...
1 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی احداث کارخانه معرق سنگ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث کارخانه معرق سنگ سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 34 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
2 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی تولید قیر
طرح توجیهی بسته بندی حبوبات
طرح توجیهی خرید دستگاه میکروسرفیسینگ
طرح توجیهی احداث کارخانه معرق سنگ

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام