ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - راهنمای سرمایه گذاری و مشاوره صنعتی
یکشنبه, 04 شهریور 1397 22:24

ثبت نام تسهیلات سامانه کارا

یکی از با اهمیت ترین مسائل در زمینه توسعه پایدارف ایجاد فرصت های شغلی پایدار و درآمد زا در بخش های اشتغال فراگیر خصوصی ، تعاونی روستایی و عشایری می باشد.

در سال های اخیر  باتوجه  به موضوع آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری گامهایی و سایر بخش های اشتغال فراگیر در این زمینه برداشته شده است. به عنوان یکی از مهمترین این اقدامات می توان به راه اندازی سامانه کارا جهت استفاده اشاره نمود.

سامانه کارا از دو بخش تسهیلات اشتغال روستایی و تسهیلات اشتغال فراگیر تشکیل شده که به توجه به نوع طرح می توان در هر کدام از این بخش ها ثبت نام نمود.

این سامانه به منظور تسهیل فرایند اعطای تسهیلات و وام از محل منابع صندوق توسعه ملی به سرمایه گذاران و کارآفرینان می باشد.

 وام و تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

این بخش به منظور حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایریجهت پرداخت وام و تسهیلات به کار آفرینان، سرمایه گذاران و متقاضیان وام در بخش های خصوصی ، تعاونی و روستایی ایجاد شده و متقاضیان تسهیلات بر اساس چهارچوب های در نظر گرفته شده از طریق سامانه کارا اقدام به ثبت نام نمایند.

در این بخش سه رسته بخش کشاورزی ، بخش خدمات و بخش صنعت به عنوان رسته های اولویت دار تسهیلات توسعه اشتغال روستایی در نظر گرفته شده که طرح ها باید در این دسته بندی های اعلام شده قرار گیرند.

رسته های بخش صنعت: پوشاک ، کفش و مصنوعات چرمی ، مبلمان و مصنوعات چوبی ، فرش دستباف و دستبافه ها ، ساخت ماشین آلات و ادوات ومکانیزاسیون کشاورزی ، فرآوری محصولات معدنی کوچک مقیاس ، صنایع دستی

رسته های بخش کشاورزی:زعفران و گیاهان دارویی، سردخانه و نگهداری محصولات ، پرورش و فرآوری طیور و زنبور عسل ، شیلات و آبزیان ، صنایع غذایی و تبدیلیتکمیلی کشاورزی ، محصولات گلخانه ای ، کشت نهال و بذر ، بستهبندی میوه، سبزی،نان، ادویه و خشکبار صادراتی

رسته های بخش خدمات:بوم گردی -رسته برنامه های حوزه سلامت ، خدمات تخصصی و فنی مهندسیکشاورزی، دامپزشکی و گیاهپزشکی - توسعه گردشگری سلامت ، گردشگری و طبیعت گردی - مراقبت هایسلامت جامعه نگر ، خدمات حمل و نقل و لجستیک - توسعه و گسترش خدمات بهداشتی غیر دولتی ، خدمات بازرگانی و بازاریابیمحصولات کشاورزی و دامی - توسعه و گسترش طب سنتی علمی غیر دولتی ، فناوری اطلاعات (محتوا) - توسعه و گسترشخدمات سلامت درمشاغل خانگی ، خدمات ورزشی - توسعه نرمافزارها وفناوری هاینوین در حوزهسلامت ، خدمات مدرن سازیتعمیر ماشین آلات و ادوات ومکانیزاسیون کشاورزی

روش اخذ تسهیلات و وام اشتغال روستایی و عشایری:

بمنظور اعطای وام و تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری طرح ها پس از تایید دستگاه اجرایی ذیربط به تایید کارگروه اشتغال (کمیته فنی) استان و موسسه عامل رسیده و سپس جهت پرداخت به بانک های کشاورزی ، توسعه تعاون ، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک معرفی میگردند.

همچنین سود تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری برای مناطق روستایی و عشایری مرزی 4 درصد و برای مناطق غیر مرزی 6 درصد می باشد. همچنین به منظور تامین سراه در گردش واحد های تولیدی مستقر در شهر های زیر 10 هزار نفر نیز نرخ تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 10 درصد در نظر گرفته شده است.

سایت ایران صنعت با سابقه چندین سال تجربه در زمینه نگارش طرح های توجیهی با در نظر گرفتن ابعاد فنی مالی اقتصادی و بازار طرح های تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری آماده ثبت نام طرح های تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در سامانه کارا و همچنین نگارش طرح های مد نظر سرمایه گذاران محترم مطابق با دستورالعمل اجرایی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایریمی باشد.

 

تسهیلاتو وام اشتغال فراگیر

دولت بمنظور ایجاد فرصت های شغلی پایدار ، جهت اشتغالزایی در بخش های خصوصی و تعاونی با توجه به رسته های منتخب در چهارچوب رسته های منتخب اشتغال فراگیر اقدام به اعطای وام و تسهیلات اشتغال فراگیر نموده است. که این امر لازم است از طریق ثبت نام در سامانه کارا انجام پذیرد.

در این بخش رسته های اولویت دار با توجه به استان های مختلف دسته بندی شده است.

روش اخذ تسهیلاتاشتغال فراگیر:

بمنظور اعطای وام و تسهیلات اشتغال اشتغال فراگیر طرح ها پس از تایید دستگاه اجرایی ذیربط به تایید کارگروه اشتغال (کمیته فنی) استان و موسسه عامل رسیده و سپس جهت پرداخت به بانک های بانک ملی، سپه، رفاه کارگران، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون و کشاورزی معرفی میگردند.

یارانه سود تسهیلات بر پایه نرخ سود تسهیلات بانکی مصوب شورای عالی پول و اعتبار بین 2 الی 8 درصد (به تناسب موقعیت های جغرافیایی طرح و شرایط برخورداری و دانش بنیانی بودن طرح) پیش بینی شده است که جزییات بیشتر آن در شیوه نامهیارانه تسهیلات آمده است.

سایت ایران صنعت با سابقه چندین سال تجربه در زمینه نگارش طرح های توجیهی با در نظر گرفتن ابعاد فنی مالی اقتصادی و بازار طرح های تسهیلات اشتغال فراگیر آماده ثبت نام طرح های تسهیلات اشتغال فراگیر در سامانه کارا و همچنین نگارش طرح های مد نظر سرمایه گذاران محترم مطابق با دستورالعمل اجرایی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری می باشد.

بازدید 6605 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام