ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 43
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
دوشنبه, 31 تیر 1392 17:45

طرح توجیهی تولید پودر و روغن گوشت

نوشته شده توسط

در طرح توجیهی تولید پودر و روغن گوشت سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات   بیشتری  در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و با توجه به واردات گسترده آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

آرد یا پودر گوشت فرآورده‏اي است كه مازاد كشتار گاهي , كنسرو سازي (كنسرو گوشتي) , لاشه و اندامهاي ضبطي حيواناتي كه در كشتارگاه به علل مختلف براي انسان غير قابل مصرف تشخيص داده مي‏شوند و همچنين ضمائم قرمز لاشه (كبد , قلب , ريه‏ها) و ضمائم سفيد لاشه (معده و روده كه خالي و شسته شده باشد) و دستها و پاها بدست مي‏ آيد .

 پودر گوشت

پودر گوشت در حدود 55% پروتئين خام دارد و تجزيه كردن و داشتن آناليز آن بدليل متغير بودن ماده اوليه بصورت موردي، نياز مي باشد. ميزان متيونين ، سيستئين و تريپتوفان آن كم و ليزين بالاست. ميزان انرژي پودر گوشت به ميزان چربي موجود در آن بستگي دارد. وجود يك آنتي اكسيدان در پودر گوشت براي جلوگيري از فساد آن اهميت دارد . پودر گوشت به اين دليل كه حرارت مي بيند و رطوبتش گرفته مي شود آلودگي ندارد. ولي بزودي ممكن است آلودگي به آن منتقل گردد. پودر گوشت اگر حاوي استخوان باشد بايد با قيمت ارزانتري در اختيار مصرف كننده قرار گيرد و در اين حالت 40 تا 50% پروتئين خام دارد و منبع خوبي براي كلسيم و فسفر مي باشد البته هر چه فسفر آن پائين تر باشد بهتر است چون ممكن است محدود كننده باشد.

 يادآوري:

- آرد گوشتي كه بافت استخواني در آن زيادتر از حد معمول باشد آرد گوشت استخوان دار ناميده مي‏شود.

-  استفاده از سم , شاخ , پوست , مو , پشم و همچنين خون حاصله از كشتار در تهيه آرد گوشت مجاز نمي‏باشد .

 

این محصول حاوی 55% پروتئین، 17% خاکستر، 8-12% چربی، 4% کلسیم، 3% فسفر و 4-7% رطوبت میباشد.

 

آنالیز کلی

%

اسیدهای آمینه

%

ویتامین ها

Mg/kg

مواد معدنی

% یا ppm

ماده خشک

93%

متونین

0.7%

کاروتین

5.8

سدیم

1.6%

پروتئین خام

55%

کیستبن

0.6%

ویتامین A

140

پتاسیم

0.55%

فیبر خام

2.3%

لیزین

3.0%

ویتامین E

600

کلر

0.9%

کلسیم

8.3%

تریپتوفان

0.35%

تیامین

0.2

منیزیم

0.4%

فسفر

4.1%

فنیلالانین

1.9%

کولین

2200

گوگرد

0.5%

خاکستر

7.9%

ایزولئوسین

1.9%

ریبوفلاوین

5.2

منگنز

39.5

 

 

هیستیدین

1.1%

ویتامین B

12.9

آهن

440

 

 

والین

2.6%

نیاسین

59.4

مس

100

 

 

آرگینین

3.7%

 

 

روی

0.4


 

روغن گوشت

در مورد معرفی روغن گوشت نیز می‌توان اینگونه عنوان نمود که، Stearin ، یک نمک آلی گلیسیرینه از اسید سیتریک است که از چربی حیوانات به عنوان محصول جانبی فراورده های گاوی تهیه میشود. این ماده به عنوان چربی در تولید صابون به کار میرود. برای این کار آن را با محصول هیدروکسید سدیم در آب مخلوط میکنند. با این روش، صابون و گلیسیرین تولید میشود.

البته Stearin معنی عامی دارد چنانچه به چربی جامد گیاهان نیز همین نام اتلاق میشود.

اما Tallow به چربی استخراج شده از گوسفند، گاو یا سایر دام ها میباشد که از پیه بدست می آید. به چربی استخراج شده از خوک Lard میگویند. این ماده را میتوان برخلاف پیه، به مدت بیشتری بدون نیاز به یخچال نگهداری کرد. این محصول را برای جلوگیری از هوازدگی در ظروف در بسته نگه میدارند.

از Tallow برای تغذیه دام، تولید صابون، غذای طیور استفاده میکنند. البته در گذشته در تولید شمع نیز کاربرد داشته است و امروزه نیز میتواند به عنوان مواد اولیه سوخت های زیستی به کار رود.

نکته جالب آنکه تا قبل از 1970 که توجه بشر به کلسترل مواد غذایی چندان جلب نشده بود، شرکت مک دونالد سیب زمینی های خود را در مخلوطی از روغن با ترکیب 93 % روغن گوشت (Tallow) و 7 درصد روغن دانه کتان طبخ میکرد. و جالب تر آنکه، از روغن گوشت (Tallow) در صنعت نورد فولاد برای کاهش اصطکاک بین ورق ها و قالب های نورد، استفاده میشود و تمایل صنعتگران به استفاده از روغن های با پایه حیوانی نسبت به روغن های مصنوعی در حال افزایش است.

جدول زیر نیز خصوصیات روغن گوشت را نشان میدهد.

 

خواص

میزان

هیدرات های کربن

0 gr

چربی های اشباع

50 gr

چربی های نیمه اشباع

42 gr

چربی های غیر اشباع

4 gr

پروتئین

0 gr

کلسترول

109 mg

سلنیوم

0.2 mg

 

نام تجاري محصول

عنوان تجاري اين محصول در ايران همان پودر گوشت است. اما در دنيا اين محصول را با نام Meat meal (خوراكي تهيه شده از گوشت) مي شناسند، گرچه به این محصول Meat Flour نیز گفته میشود ولی تقريبا در تمامي دنيا با همان عنوان meat meal مبادله ميشود.

اما به پودر گوشت و استخوان به طور عام MBM (Meat and Bone Meal) نیز گفته میشود و به روغن استحصال شده از گوشت Tallow يا Stearin گفته ميشود.

 

شماره تعرفه گمرکی و کد آیسیک

پودر گوشت محصول با کد 1511 در لیست 3 ISIC تحت کلاس"Production, processing and preserving of meat and meat products" مشخص شده است. از طرفی در گمرگ کشور با تعرفه 230110 تحت نام "آرد، زبره و حبه از گوشت، نامناسب برای خوراک انسان، تفاله چربی های حیوانی" قابل دسترسی میباشد.

روغن ماهی نیز با کد 1514 در لیست ISIC 3 تحت کلاس  Manufacture of" vegetable and animal oils and fats" مشخص شده است. از طرفی دیگر در گمرک کشور با شماره تعرفه 15020010 تحت نام "پيه صنعتي موردمصرف درصنعت صابون سازي" قابل دسترسی میباشد.

 

كاربرد پودر گوشت

از آنجائيكه مصرف پروتئينهاي نباتي در جيره غذائي دام و طيور به تنهائي از لحاظ تعادل اسيدهاي آمينه گاهي با اشكالاتي مواجه مي‏شود بنابراين بايد از منابع پروتئين حيواني مختلف از جمله آرد گوشت در جيره غذائي دام و طيور استفاده نمود تجربه ثابت كرده است كه استفاده از اين گونه منابع از لحاظ اقتصادي نيز مقرون به صرفه است . البته این محصول بعدا از پودر ماهی از اولیت دوم برخوردار است.

پودر گوشت به عنوان منبع پروتئين و اسیدهای امینه در تغذيه دام، طيور و آبزيان دارای حساسیت های بسیاری در ایران و جهان میباشد.

 در حال حاضر اين محصول در صنعت مرغداري كه دومين صنعت كشور مي باشد، مصرف دارد و میتواند تا 5  درصد از ماده تشكيل دهنده دانه مرغ گوشتی را در بر گيرد همچنین در دامپروری، ميزان مصرف پودر گوشت بطور متوسط 5 تا 7% و حداكثر 10% مي باشد. اگر مقدار پروتئين پودر گوشت نامشخص باشد بهتر است بيشتر از 4 تا 5% درجيره استفاده نشود.

از طرفی دیگر، سیاست دولت ها برای پودر گوشت ذهن سرمایه گذار را با کمی تردید مواجه خواهد کرد، چرا که چندی است استفاده از پودر گوشت را دلیل گسترش بیماری جنون گاوی میدانند. و به همین دلیل استفاده از آن به عنوان غذای حیوانات پستاندار نشخوار کننده در بسیاری از کشور های دنیا ممنوع اعلام شده است. اما این موضوع قطعیت ندارد و همچنان از این محصول برای تغذیه حیوانات یک معده ای در بعضی از کشور ها (از جمله امریکا) استفاده میشود.

استفاده از پودر گوشت در غذای حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه از دیگر کاربرد های این محصول بشمار میاید، چنانچه امروزه نیز در ایالات متحده امریکا بازار خوبی در این حوزه دارد.

در اروپا نیز وضع تقریبا همینطور است ولی در این قاره، از پودر گوشت بیشتر به عنوان جایگزین سوخت فسیلی در بسیاری از نیروگاه های تولید انرژی از جمله کوره های کارخانه های سیمان استفاده میکنند. گفته میشود پودر گوشت و استخوان حاوی حدود 66 درصد انرژی سوخت های فسیلی از جمله ذغال است.

در انگلستان از این محصول برای تولید برق نیز استفاده میشود، این موضوع در زمان بحران جنون گاوی در این کشور بسیار شیوع یافت. نیروگاه گلانفورد (Glanford) یک نمونه از این سری نیروگاه ها میباشد که 13.5 مگا وات توان تولیدی آن است ( این میزان برای انرژی مصرفی 32000 خانه کافی میباشد).

در نتیجه این موضوع استفاده از این محصول بیشتر در مزارع پرورش ماهی آنهم به عنوان غذای نامرغوب و درجه دو (پس از خوراک سویا و پودر ماهی) رواج دارد.

البته استفاده از اين محصول براي تغذيه خاك در صنعت كشاورزي نيز كمابيش رواج دارد. به طور كلي به كود هايي كه از بقاياي موجودات زنده بوجود آمده اند، Organic Fertlizer گفته ميشود. استفاده از پودر گوشت براي اين كاربرد در كشور هاي مختلف اروپايي تقريبا شرايط يكساني دارد، به عنوان مثال قوانين كشور هاي آلمان، فرانسه و سوئيس براي استفاده از پودر گوشت يا خون بسيار سخت گيرانه تر از قوانين آنها براي استفاده از كودهاي نيتراتي هستند و اين موضوع نيز ريشه در بيماري جنون گاوي دارد. در برخي از كشور هاي اروپايي مانند اسلواكي استفاده از اين محصول همراه با ماليات و جريمه است.

 

کاربرد روغن گوشت

از آنجا كه روغن گوشت از انواع بي كيفت روغن هاي خوراكي به حساب مي آيد، اين محصول تقريبا در هيچ جاي دنيا به طور مستقيم مورد استفاده انسان قرار نميگيرد. از طرفي ديگر استفاده آن براي مصارف دام نيز اقتضايي ندارد چرا كه اصولا جيره غذايي دام به روغن و چربي وابسته چندان وابسته نيست، اما كاربردي كه ميتوان براي اين روغن نام برد استفاده از آن در صنعت صابون سازي و همچنین در صنایع دیگر است است.

اما يكي از معيارهاي اصلي روغن گوشت، ميزان اسيد چرب آزاد آن (Free Fatty Acid) ميباشد كه عموما هرچه اين ميزان كمتر باشد، قيمت روغن گوشت نيز بيشتر ميشود.

 

استانداردهای مرتبط

:: استاندارد ملی شماره 3207 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - ويژگيهاي بهداشتي و ميكروبيولوژيكي مواد اوليه تهيه خوراك طيور و دان آماده.

:: استاندارد ملی شماره 722 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران -  خوراك دام و طيور و آبزيان، پودر گوشت، ويژگيها و روشهاي آزمون.

:: استاندارد ملی شماره 721  موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران – ویژگی های آرد گوشت مورد مصرف در خوراک دام و طیور

:: تعيين مقدار رطوبت مطابق استاندارد شماره 321 ايران

:: تعيين مقدار پروتئين مطابق استاندارد شماره 457 ايران

:: تعيين مقدار چربي مطابق استاندارد شماره 425 ايران

:: تعيين مقدار خاكستر كل مطابق استاندارد شماره 332 ایران

:: تعيين مقدار خاكستر غير محلول در اسيد مطابق استاندارد شماره 414 ايران

:: تعيين مقدار فسفر مطابق استاندارد شماره 513 ايران

:: تعيين مقدار كلسيم مطابق استاندارد شماره 571 ايران

:: تعيين مقدار نمك مقدار استاندارد شماره 2755

:: تعيين ازت آمونياكي مطابق استاندارد شماره 2745 ايران

:: آفلاتوكسين طبق استاندارد روش اندازه‏گيري سموم آفلاتوكسين در مواد غذائي عمل شود .

 

عمر مفيد پودر گوشت

يكي از مهمترين تركيبات پودر گوشت پروتئين آن است كه پروتئين در تركيبات خود داراي نيتروژني است كه به مرور زمان آزاد شده و باعث از بين رفتن پروتئين ميشود. بنابرين در شاخص هاي تقسيم بندي پودر ماهي از نظر تازگي، TVN (ازت آزاد شده) معيار قرار ميگيرد. بهتر است كه پودر گوشت مدت كمي پس از توليد مصرف شود. در غير اين صورت با آزاد شدن ازت به مرور زمان از كارايي اين محصول كاسته ميشود.

از طرفي چربي هاي موجود در پودر گوشت در مجاورت هوا اكسيد شده و باعث خرابي پودر گوشت و پيدايش قارچ ها وكپك ها ميشود، لذا براي جلوگيري از اين امر كه به مرور زمان پس از توليد رخ ميدهد در قسمتي از خط توليد به پودر آنتي اكسيدان افزوده ميشود كه ماندگاري محصول را تا يك سال افزايش مي دهد.

با توجه به شاخص TVN و معضل اكسيد شدن چربي ها عمر مفيد براي محصول حداكثر يك سال مي باشد.گرچه قاعده "هرچه تازه تر، مقوي تر" براي پودر گوشت نيز صدق مي كند.

 

کالاهای جایگزین پودر گوشت

اصولا از آنجایی که پودر گوشت به عنوان منبع پروتئین وارد غذای دام میشود، هر ماده ای که بتواند پروتئین مورد نیاز دام و طیور را براورده کند، نیز میتواند جایگزین آن باشد. از آنجمله میتوان به مواد با منشا پروتئین حیوانی مثل پودر ماهی، پودر کشک، پودر شیر خشک حیوانی، پودر خون و پودر پر از طرفی و از طرف دیگر مواد با منشا پروتئین گیاهی مانند کنجاله سویا، کنجاله تخم پنبه، کنجاله آفتابگردان، کنجاله کنجد، کنجاله بادام زمینی، کنجاله بذر کتان و گلوتن اشاره کرد.

از بین پروتئین های حیوانی، کشک و شیر استفاده انسانی دارد و عملا تغذیه دام و طیور با آنها چندان به صرفه به نظر نمیرسد. اما ضایعات گوشت قابلیت تبدیل به پودر را دارند. گرچه میزان پروتئین موجود در آن (55 درصد) از پروتئین پودر ماهی (65 تا 70 درصد) کمتر میباشد.

 

همچنین به دلیل رواج بیماری جنون گاوی، با در نظر گرفتن این نکته که این بیماری با حرارت از بین نمیرود، موارد استفاده از آن در بحث بین المللی محدود گشته و حتی در بعضی کشورها با ممنوعیت مواجه شده است، لذا حرکت به سوی استفاده از سایر جایگزین‌ها یا پودر گوشت، با پایه غیر گاوی (مانند استفاده از ضایعات طیور، شتر و...) شتاب بیشتری یافته است.

 

 تعرفه گمرکی پودر گوشت و مقایسه با کشورهای دیگر

تعرفه واردات پودر گوشت تحت عنوان "آرد، زبره و حبه از گوشت، نامناسب برای خوراک انسان، تفاله چربی های حیوانی" و با شماره تعرفه 2301.10.00 به میزان 4 درصد میباشد. این درحالی است که بسیاری از کشورهای دنیا از جمله امریکا، استرالیا، انگلستان، عمارات متحده عربی و عراق برای این محصول عوارض گمرکی در نظر نمیگیرند. و در مقابل تعرفه های کشور بحرین، عربستان صعودی، عمان و کویت 5 درصد، ترکیه 5/13 درصد، پاکستان 20 درصد و الجزیره 30 درصد میباشد.

بعضی از کشور ها نیز در کنار تعرفه گمرکی ، درصدی را به عنوان مالیات از وارد کننده طلب میکنند. به عنوان مثال کشور الجزیره بغیر از 30 درصد مذکور، مالیات 17 درصدی را برای پودر گوشت وضع کرده است.

تعرفه گمرکی ماشین آلات

تلمبه برای آبگون ها، حتی دارای وسیله اندازه گیری، بالابرهای آبگونها - 20 درصد

گریز از مرکزها (Centrifuges)، همچنین خشک کن های گریز از مرکز، ماشین آلات و دستگاههای برای از صافی گذراندن یا تصفیه کردن مایعات یا گازها - 10 درصد

 

مصرف کنندگان پودر گوشت

طبق آنچه که تا کنون بیان شد، مصرف اصلی پودر گوشت در دامداری ها و مراکز پرورش حیوانات است. کارخانه های تولید غذای دام، پودر گوشت را با مواد افزودنی دیگر ترکیب کرده و به عنوان غذای دام به فروش میرسانند.

در خارج از کشور نیز، پودر گوشت کاربرد مشابهی دارد، با این تفاوت که بدلیل ترس از بیماری جنون گاوی، میزان مصرف پودر گوشت در پرورش آبزیان و پستانداران غیر نشخواری، به مراتب بیش از مصرف آن در سایر موارد است. تا جایی که در بعضی از مناطق از قبیل اروپا و امریکا، استفاده از پودر گوشت برای چهارپایان محدود و ممنوع میباشد.

 

اهمیت استراتژیکی پودر گوشت و درجه نیاز جامعه

با توجه به رشد روز افزون جمعیت، نیاز انسان به غذا و همچنین اهمیت مواد پروتئینی و گوشتی در سبد غذایی خانواده ایرانی، پرورش دام و طیور و آبزیان روز به روز اهمیت بیشتری پیدا میکند.

غذای دام در رشد و کیفیت گوشت حاصل از آن نقش مهمی را ایفا میکند. حتی غذای دام در طعم گوشت دام و طیور و آبزیان نقش به سزایی دارد. لذا با توجه به انچه که ذکر شد، غذایی که بتواند نیاز های دام و در نتیجه انسان را ارضا نماید از اهمیت خاصی برخوردار است.

پودر گوشت با توجه به غنای پروتئینی خود و اینکه برخاسته از طبیعت است، منبع اصلی برای تهیه غذای دام به شمار میرود. مطالعات نشان داده است، پودر گوشت به رشد طبیعی دام و طیور سرعت می بخشد. به طوری که یک جوجه مرغ با رژیم پروتئینی پودر گوشت، در مدت کوتاه تری در مقایسه با رژیم های غذایی رایج به رشد کامل خود میرسد.

از طرف دیگر، با توجه به اینکه صنعت دامپروری چاره ای جز میل به سمت مدرن شدن ندارد، نیاز به منابع غذایی جدید و مقوی تر بیش از پیش احساس میشود.

گرچه برای پودر گوشت، کاربردهای دیگری از جمله غذای حیوانات خانگی نیز عنوان شده است ولی تقاضای کم آن، حداقل در ایران، به عنوان فرصتی برای تولید این محصول به طور خاص بوجود نمی آورد.

از طرفی دیگر، سیاست دولت ها برای پودر گوشت ذهن سرمایه گذار را با کمی تردید مواجه خواهد کرد، چرا که چندی است استفاده از پودر گوشت را دلیل گسترش بیماری جنون گاوی میدانند. و به همین دلیل استفاده از آن به عنوان غذای حیوانات پستاندار نشخوار کننده در بسیاری از کشور های دنیا ممنوع اعلام شده است. اما این موضوع قطعیت ندارد و همچنان از این محصول برای تغذیه حیوانات یک معده ای در بعضی از کشور ها (از جمله امریکا) استفاده میشود. همچنین باید به این مورد نیز توجه نمود که با پیشرفت روز افزون علم، احتمال دستیابی بشر به درمان جنون گاوی بیشتر می‌شود و با از میان رفتن این مشکل، موردی که باعث کاهش چشمگیر استفاده از پودر گوشت گردید، حذف شده و تقاضا برای این محصول شتاب بیشتری خواهد یافت.

 

جهت آشنایی بیشتر با فرایند تولید پودر گوشت به این مقاله مراجعه نمایید.

 

جهت آشنایی بیشتر با فرایند تولید پودر خون به این مقاله مراجعه نمایید.

جهت آشنایی بیشتر با طرح توجیهی تولید پودر خون به این مقاله مراجعه نمایید.

 

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید پودر و روغن گوشت را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح طرح توجیهی تولید پودر و روغن گوشت دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

خواندن 9819 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی احداث هتل 4 ستاره

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث هتل مجلل چهار ستاره سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 53 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فر ...
1 تعداد فروش
ریال 2,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی لیزینگ خودرو

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل ارائه خدمات لیزینگ خودرو سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 33 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
6 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید سنگ مصنوعی (سمنت پلاست) سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 67 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
4 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی تولید تن ماهی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید تن ماهی سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 95 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: doc ...
0 تعداد فروش
ریال 2,200,000
طرح توجیهی احداث هتل 4 ستاره
طرح توجیهی لیزینگ خودرو
طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی
طرح توجیهی تولید تن ماهی

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام