ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 43
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
شنبه, 05 مرداد 1392 17:45

طرح توجیهی تولید پودر و روغن ماهی

نوشته شده توسط

در طرح توجیهی تولید پودر و روغن ماهی سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات   بیشتری  در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و با توجه به واردات گسترده آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

پودر و روغن ماهي هزاران سال است كه توسط تمدن هاي مختلف مصرف ميشود بعنوان مثال در كشور هاي شمالي، از روغن ماهي بعنوان سوخت براي روشنايي چراغ ها استفاده مي شد.

 تاريخچه پيدايش پودر ماهی

نروژي ها از حدود 800 سال قبل از ميلاد مسيح روغن ماهي توليد مي كرده اند و از آن در برهه هاي مختلف استفاده هاي متفاوتي از قبيل استفاده بعنوان كود و يا غذاي حيوانات مي كردند. در ژاپن پودر و روغن ماهي تا مدتها بعنوان يك غذاي اصلي در سفره انسان ها حضور داشت.

در اوايل دهه اول قرن بيستم، ماهي "منهدن - Menhaden" در آمريكا صيد ميشد و با نيروي وزن سنگ، روغن ماهي پخته را استخراج ميكردند و از باقي مانده آن بعنوان كود بهره مي بردند. در دهه پنجم قرن نوزدهم، يك پرس حلزوني براي پرس ماهي پخته شده ساخته شد كه بعد ها نوع هيدروليك آن جايگزين شد. در همين زمان بود كه روغن ماهي بعنوان ماده شيميايي اصلي در تهيه رنگ ها، روانسازها، روغن هاي آرايشي، صابون و جوهر و ... استفاده ميشد.

روغن ماهي جايگاه خود را در غذاي انسان با آمدن روغنهاي گياهي خوراكي در اواسط قرن بيستم از دست داد.

پودر ماهي در كشورهاي اسكانديناوي در سالهاي بسيار دور قبل از آن كه ماهيت غذايي آن شناخته شود بعنوان غذام دام و طيور استفاده ميشد. بعد از جنگ جهاني دوم، استفاده از پودر ماهي بعنوان منبع اصلي پروتئين در صنعت دامپروري شدت يافت و از همين زمان، صنعت دامپروري مدرن آغاز شد.

در سالهاي اخير با توسعه پرورش آبزيان، پودر و روغن ماهي بعنوان افزودني هاي غذاي آبزيان مورد استفاده قرار ميگيرند.

 

عمر مفيد پودر ماهی

يكي از مهمترين تركيبات پودر ماهي پروتئين آن است كه پروتئين در تركيبات خود داراي نيتروژني است كه به مرور زمان آزاد شده و باعث از بين رفتن پروتئين ميشود. بنابرين در شاخص هاي تقسيم بندي پودر ماهي از نظر تازگي، TVN (ازت آزاد شده) معيار قرار ميگيرد. بهتر است كه پودر ماهي مدت كمي پس از توليد مصرف شود. در غير اين صورت با آزاد شدن ازت به مرور زمان از كارايي اين محصول كاسته ميشود.

از طرفي چربي هاي موجود در پودر ماهي در مجاورت هوا اكسيد شده و باعث خرابي پودر ماهي و پيدايش قارچ ها وكپك ها ميشود، لذا براي جلوگيري از اين امر كه به مرور زمان پس از توليد رخ ميدهد در قسمتي از خط توليد به پودر آنتي اكسيدان افزوده ميشود كه ماندگاري محصول را تا يك سال افزايش مي دهد.

با توجه به شاخص TVN و معضل اكسيد شدن چربي ها عمر مفيد براي محصول حداكثر يك سال مي باشد.گرچه قاعده "هرچه تازه تر، مقوي تر" براي پودر ماهي نيز صدق مي كند.

 

كد آیسیک تولید پودر و روغن ماهی

این محصول با کد 1512 در لیست 3 ISIC تحت کلاس"Processing and preserving of fish and fish products" مشخص شده است.

 

نام تجاري پودر و روغن ماهی

عنوان تجاري اين محصول در ايران همان پودر ماهي است. اما در دنيا اين محصول را با نام Fish meal (خوراكي تهيه شده از ماهي) مي شناسند كه تقريبا در تمامي دنيا با اين عنوان مبادله ميشود. روغن ماهي نيز همين عنوان را در ايران و دنيا دارد (Fish Oil). اما به خاطراينكه با روغني كه از كبد ماهي گرفته ميشود تمييز داده شود، آن را تحت عنوان (Fish body oil) نيز بيان ميكنند.

 

شماره تعرفه گمركي

از طرفی در گمرگ کشور با تعرفه 230120 تحت نام "آرد، زبره و حبه از ماهی و غیره، نامناسب برای خوراک انسان" قاابل دسترسی میباشد.

 

تعرفه گمركي محصول و مقايسه با ساير كشورها

تعرفه واردات پودر ماهی تحت عنوان "آرد، زبره و به هم فشرده به شکل حبه یا گلوله از ماهی، یا قشر داران، صدف داران یا سایر آبزیان فاقد ستون فقرات" و با شماره تعرفه 2301.20.00 به میزان 4 درصد میباشد. این درحالی است که بسیاری از کشورهای دنیا از جمله امریکا، استرالیا، انگلستان، عمارات متحده عربی و عراق برای این محصول عوارض گمرکی در نظر نمیگیرند. و در مقابل تعرفه های کشور بحرین، عربستان صعودی، عمان و کویت 5 درصد، ترکیه 5/13 درصد، پاکستان 20 درصد و الجزاير 30 درصد میباشد.

 

 بررسي و ارائه استاندارد

استانداردهای مرتبط:

:: استاندارد ملی شماره 3207 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - ويژگيهاي بهداشتي و ميكروبيولوژيكي مواد اوليه تهيه خوراك طيور و دان آماده.

:: استاندارد ملی شماره 722 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران -  خوراك دام و طيور و آبزيان، پودر گوشت، ويژگيها و روشهاي آزمون.

:: استاندارد ملی شماره 7947 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - خوراک دام، پودر ماهی آئین کار

گفتنی است بغیر از فرهنگ لغات مرتبط با پودر ماهی سازمان استانداردهای جهانی (ISO) به شماره iso7088:1981، موسسه استاندارد های ملی امریکا (ANSI) و موسسه استانداردهای بریتانیا (BSI) در رابطه با پودر ماهی هیچ گونه استانداری تدوین نکرده اند.

 

کالاهای جایگزین پودر ماهی

اصولا از آنجایی که پودر ماهی به عنوان منبع پروتئین وارد غذای دام میشود، هر ماده ای که بتواند پروتئین مورد نیاز دام و طیور را براورده کند، نیز میتواند جایگزین آن باشد. از آنجمله میتوان به مواد با منشا پروتئین حیوانی مثل پودر گوشت، پودر کشک، پودر شیر خشک حیوانی، پودر خون و پودر پر از طرفی و از طرف دیگر مواد با منشا پروتئین گیاهی مانند کنجاله سویا، کنجاله تخم پنبه، کنجاله آفتابگردان، کنجاله کنجد، کنجاله بادام زمینی، کنجاله بذر کتان و گلوتن اشاره کرد.

از بین پروتئین های حیوانی، کشک، گوشت، شیر همگی استفاده انسانی نیز دارند و استفاده آنها برای تولید پودر به صرفه نمی باشد. در بین مابقی پودر ماهی از کیفیت پروتئینی بیشتری برخوردار است.

 

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز

با توجه به رشد روز افزون جمعیت، نیاز انسان به غذا و همچنین اهمیت مواد پروتئینی و گوشتی در سبد غذایی خانواده ایرانی، پرورش دام و طیور و آبزیان روز به روز اهمیت بیشتری پیدا میکند.

غذای دام در رشد و کیفیت گوشت حاصل از آن نقش مهمی را ایفا میکند. حتی غذای دام در طعم گوشت دام و طیور و آبزیان نقش به سزایی دارد. لذا با توجه به انچه که ذکر شد، غذایی که بتواند نیاز های دام و در نتیجه انسان را ارضا نماید از اهمیت خاصی برخوردار است.

پودر ماهی با توجه به غنای پروتئینی خود و اینکه برخاسته از طبیعت است، منبع اصلی برای تهیه غذای دام به شمار میرود. مطالعات نشان داده است، پودر ماهی به رشد طبیعی دام و طیور سرعت می بخشد. به طوری که یک جوجه مرغ با رژیم پروتئینی پودر ماهی، در مدت کوتاه تری در مقایسه با رژیم های غذایی رایج به رشد کامل خود میرسد.

از طرف دیگر، با توجه به اینکه صنعت دامپروری چاره ای جز میل به سمت مدرن شدن ندارد، نیاز به منابع غذایی جدید و مقوی تر بیش از پیش احساس می شود.

 

جهت آشنایی بیشتر با خط تولید پودر ماهی و روغن ماهی به این مقاله مراجعه نمایید.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید پودر و روغن ماهی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح طرح توجیهی تولید پودر و روغن ماهی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

خواندن 10351 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی راه اندازی کارواش

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی کارواش و ارائه خدمات جانبی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 25 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خو ...
5 تعداد فروش
ریال 1,200,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید اگزوز

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید اگزوز (دلاری) سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 36 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
3 تعداد فروش
ریال 1,700,000

طرح توجیهی تولید سس

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید انواع سس سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 36 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: do ...
3 تعداد فروش
ریال 12,000,000

طرح توجیهی راه اندازی کلینیک پوست

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی کلینیک پوست سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 50 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
11 تعداد فروش
ریال 1,500,000
طرح توجیهی راه اندازی کارواش
طرح توجیهی تولید اگزوز
طرح توجیهی تولید سس
طرح توجیهی راه اندازی کلینیک پوست

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام