ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 43
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 46
چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1392 12:15

طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

نوشته شده توسط

 هدف از اجرای این طرح احداث مجتمع لیزینگ خودرو، ایجاد یک مرکز خدمات لیزینگ خودرو می باشد که شامل بخش های زیر می باشد :

:: دفتر فروش

:: نمایشگاه خودرو

:: سالن نگهداری خودرو

 Lease لغت انگليسي و به معني اجاره دادن و كرايه كردن است و در عمل ويژگي اصلي آن اين است كه حق مالكيت مورد اجاره در دست موجر و حق استفاده از آن در اختيار مستاجر قرار دارد. در ايران ليزينگ در چارچوب قرارداد اجاره به شرط تمليك منعقد و به موقع اجرا گذاشته مي شود و طي آن حق استفاده از دارايي براي مدت معيني به اجاره گيرنده (مستاجر) واگذار و در پايان مدت قرارداد نيز مالكيت و دارايي به اجاره گيرنده منتقل مي شود.

 

در هنگام عقد قرارداد بايد دوره (مدت) قرارداد، مبلغ دقيق، تعداد اقساط اجاره و نحوه تعيين و محاسبه اصل و فرع قيمت باقي مانده مشخص شود.

نقطه مشترك انواع معاملات ليزينگ، موضوع بازپرداخت اقساط آن است كه بايد در فواصل زماني معين و منظم به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و يا سالانه پرداخت شود.

 مزاياي عمليات ليزينگ خودرو

- صرفه جويي در بكارگيري منابع مالي مستاجر

- انعطاف پذيري مطابق شرايط و انتظار مستاجر

- مقابله با تورم

- سهولت نسبي در مقايسه با ساير روشهاي استقراض

- امكان جايگزيني دارايي هاي جديد در ايران تاكنون 300 شركت ليزينگ به ثبت رسيده است كه بيش از 80 درصد فعاليت آنها در زمينه خودرو مي باشد.

 

فوايد ليزينگ خودرو

 ليزينگ به عنوان الگويی جديد در تجارت از يکسو تامين کننده نيازهای مالی و پولی متقاضيان کـالا و از ديگرسو، فراهم کننده ابزار تولـيد انبوه در اقتصاد خرد و کلان خواهد بود.

­ ليزينگ برای متقاضيان موجب افزايش قدرت خريد، کاهش فشار نقدينگی و برخورداری از امکان آينده در حال ميگردد!

­ ليزينگ برای عرضه کنندگان موجب بازارسازی و تسريع در گردش فروش کالا از طريق بسترسازی بازار تقاضا ميگردد.

­ ليزينگ برای اقتصاد ملی موجب افزايش تقاضا، افزايش توليد، افزايش اشتغال، تعادل قيمتها و رونق اقتصادی ميگردد.

تحولات وسيعي كه در عرصه توليد و عرضه و تقاضا، طي نيم قرن اخير رخ داده است، موجب شده

است تا دست اندركاران سياستهاي اقتصادي دركشورها، برنامه هاي لازم را بــــراي تاسيس شركتهاي جديد كه مي توانند ابزارهاي اعتباري درجهت رشد صنايع و اقتصاد آنها محسوب شوند، در دستور كار خود قرار دهند.

واحدهاي ليزينگ (LEASING) ازجمله چنين شركتهايي هستند كه چنانچه آئين نامه ها و مقررات فعاليت آنها به خوبي تدوين و تصويب شود مي توانند سهم خوبي در توسعه اقتصادي و صنعتي كشور داشته باشند.

از ليزينگ تعابير و تعاريف مختلفي شده است برخي آن را اجاره داري كه نوعي قرارداد و توافق ميان دو نفر اعم از فرد حقيقي و حقوقي است، تعريف كرده اند و گروهي آن را به صورت اجاره به شرط تمليك مي دانند. درهـــــرحال آنچه اهميت دارد بهره برداري از منفعت كالاي سرمايه اي و مصرفي كه قابليت اجاره دارد، است.

اهميت اجراي شيوه ليزينگ در كشورها براي رشد اقتصاد و صنايع تا آنجاست كه امروز نزديك به سه ميليون شركت در جهان به فعاليتهاي گوناگون ليزينگ مشغول مي باشند. بسياري به اشتباه تصور مي كنند اين پديده نو تنها در صنعت خودرو قابل اجرا بوده و كاربرد دارد. درحالي كه از آن در زمينه هاي اقتصادي، پزشكي، عملياتي، كمك خريد براي انواع قطعات و ليزينگ برون مرزي استفاده گسترده مي شود.

بنابراين مي توان گفت، ليزينگ، كاربردهاي وسيعي در اقتصاد جوامع دارد. در ايران كاربرد ليزينگ بيشتر در سرمايه و مسايل مالي مي باشد. برطبق آمارهاي جديد تا پايان سال 1384 تعداد شركتهاي ليزينگ در كشورمان بيش از300 شركت بوده است.

به طوركلي شركتهاي ليزينگ مستقيماً با مشتريان سروكار دارند و سعي بر اين دارند تا انتظارات مشتريان را درمورد ويژگيهاي كالاي مورد درخواست آنها تامين نمايند. ليزينگ از بدو پيدايش سابقه اجاره داري در تمام جوامع به قرنها پيش برمي گردد و نمي توان اذعان داشت كه محصول هزاره جديد است اما مي توان گفت كه امروز به صورت يك صنعت آن هم به شكل جهاني يا بيــــــن المللي، مورداستفاده قرار مي گيرد. يعني اجاره داري درموردهر نوع دارايي در هر كشور كه قابل تصرف و خريداري باشد، قابل اجرا است. اين دارايي ها مي تواند شامل زمين، نيروگاه، صنايع، رايانه ها، تجهيزات كارخانه اي، نرم افزارها، خودرو و هر نوع اموال منقول و غيرمنقول ديگر باشد كه بتوان منافع آنها را به ديگري واگذار كرد.

 

 لیزینگ خودرو در ایران

لیزینگ در ایران، قریب به سه دهه قدمت دارد. این صنعت مقارن با اشاعه آن طی دهه ۱۹۷۰ به بعد در اقتصاد کشورهای در حال توسعه آسیایی و امریکای لاتین، در اواسط دهه ۱۳۵۰ و به عبارت دقیق تر در تیرماه ۱۳۵۴ با سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور و مشارکت مالی و دانش فنی فرانسویان شکل گرفت و بدین ترتیب نخستین هسته تشکیلاتی لیزینگ به نام «شرکت لیزینگ ایران» در ایران با سرمایه یکصد میلیون ریال تاسیس و فعالیت خود را در زمینه اعطای تسهیلات اعتباری، اجاره ماشین آلات و تجهیزات صنعتی آغاز کرد. دو سال بعد دومین شرکت نیز با سرمایه گذاری و دانش فنی فرانسویان و مشارکت سرمایه یی چند بانک و با سرمایه یک میلیارد ریال به نام «شرکت آریا لیزینگ» تاسیس شد و آغاز به کار کرد. گفتنی است هر دو شرکت فوق اکنون به صورت گسترده و فعال در بازار پول و سرمایه کشور حضوری پرثمر دارند. از سوی دیگر، لیزینگ در قانون عملیات بانکی بدون ربا و مصوب دی ماه ۱۳۶۲ تحت عنوان اجاره به شرط تملیک که نوعی از عملیات لیزینگ مالی است، مشروعیت یافت و دستورالعمل های اجرایی آن تدوین و ابلاغ شد.لیزینگ به دلیل خدمات گسترده مالی و نیز طیف وسیع تجهیزاتی که شامل می شود به شکل صنعتی جهانی درآمده است.

لیزینگ منحصر به صنعت خاصی نیست بلکه با استفاده از آن می توان تجهیزات مختلفی چون کامپیوتر و لوازم کار، حتی هواپیما و کشتی را تهیه کرد. البته آنچه در ایران با آن مواجه هستیم اکثر قریب به اتفاق شرکت های فعال در بخش لیزینگ در زمینه مبادله خودرو متمرکز شده و این کالا با توجه به ویژگی های آن از جمله داشتن شماره شهربانی و امکان ردیابی و استرداد آن درصورت عدم ایفای تعهدات مستاجران و در نتیجه ریسک پایین سرمایه گذاری سبب شده است که مردم گرایش بیشتری نسبت به تاسیس شرکت های لیزینگ در زمینه خودرو از خود نشان دهند.براساس اطلاعات و آمار کانون شرکت های لیزینگ ایران تا پایان سال ۸۴ شرکت های لیزینگ ثبت شده در کشور به تعداد ۲۷۸ شرکت و با سرمایه ثبتی حدود ۳۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است که حدود ۳۰ درصد از این شرکت ها فعالیت اساسی دارند. براساس آمار این کانون، گردش مالی این شرکت ها تا پایان شهریور ۸۵ بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

انواع لیزینگ

لیزینگ عملیاتی:

قدیمی ترین و ساده ترین نوع عملیات لیزینگ است که بر مبنای آن متقاضی، کالای مورد نظر خود را در چارچوب قراردادهای کوتاه مدت یا میان مدت و فقط به قصد بهره برداری و برخورداری از حق انتفاع، اجاره و در پایان دوره قرارداد آن را به موجر مسترد می دارد.

لیزینگ مالی:

 در نوع خود یکی از پیشرفته ترین شیوه های لیزینگ در دنیا است. در این روش متقاضیان یا در واقع مستاجران آتی شرکت نسبت به انتخاب، بازرسی، بیمه، تعمیر، نگهداری و... تجهیزات مورد نیاز خود دقیقاً به عنوان نماینده موجر اقدام می کنند، ضمن اینکه مالکیت حقوقی و قانونی مورد اجاره متعلق به موجر و مالکیت اقتصادی آن متعلق به مستاجر خواهد بود. این نوع لیزینگ دارای انواع مختلفی است که از آن جمله می توان به لیزینگ کمک فروش، لیزینگ اهرمی، خرید و اجاره مجدد و لیزینگ برون مرزی اشاره کرد.زیرمجموعه های لیزینگ سرمایه یی یا اجاره اعتباری عبارتند از؛

روش لیزینگ اجاره اعتباری کمک فروش

در این روش بین شرکت لیزینگ (موجر) و شرکت تولیدکننده توافق می شود که تولیدکننده کالای تولیدی خود را در اختیار شرکت لیزینگ قرار دهد تا شرکت لیزینگ تولیدات را در چارچوب قراردادهای اجاره اعتباری به متقاضیان واگذار کند. این نوع عملیات در شرکت های خودروسازی و شرکت های تولیدی معمول است.

● روش لیزینگ اهرمی یا اجاره اعتباری سه جانبه

این روش در اصل جهت اجاره کالاها یی با قیمت زیاد مثل کشتی، هواپیما، ماهواره، تاسیسات عظیم نفتی و گازی و تجهیزات به کار گرفته می شود. شرکت لیزینگ با استفاده از تسهیلا ت بانکی یا موسسات اعتباری بین المللی منابع لا زم برای اجاره اهرمی را تامین می کند و با استفاده از این منابع کالای مورد نیاز را در چارچوب قراردادهای اجاره اعتباری به متقاضیان واگذار می کند.

روش لیزینگ خرید و اجاره مجدد

براساس این روش متقاضی به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز، ماشین آلا ت یا تجهیزات و ساختمان متعلق به خود را به شرکت لیزینگ می فروشد و مجدداً همان کالا را در قالب قرارداد اجاره اعتباری در اختیار می گیرد. به این ترتیب ضمن تامین نقدینگی مورد نیاز، در پایان مدت قرارداد مجدداً کالای مورد اجاره را به خود اختصاص می دهد.وام های رهنی یا مشارکت مدنی و فروش اقساطی که بانک ها با مالکان زمین جهت ساخت بنا یا بساز و بفروش ها، موسسات و کارخانه ها دارند، بر اساس این روش شکل گرفته است.

 

بد نیست بدانید سرفصل های موجود در یک طرح توجیهی تکثیر و پرورش ماهی زینتی آب شور که از سوی کارشناسان ما نوشته می شود عبارتند از :

 فصل اول:

1-1- هدف از اجرای طرح احداث مجتمع لیزینگ خودرو

1-2- ليزينگ چيست؟

1-3- مزاياي عمليات ليزينگ

1-4- فوايد ليزينگ

1-5- تاريخچه ليــزينگ درجهان

1-6-  لیزینگ در ایران

1-7-  انواع لیزینگ

1-8- انواع موجران لیزینگ

1-9- کارگزاران لیزینگ

1-11- پایان قرارداد لیزینگ

فصل دوم:

2-1- شرايط عملياتي طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2- برآورد هزینه های سرمایه گذاری طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-1- زمين محل اجراي طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-2- هزینه های محوطه سازي و اجرای ساختمان طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-2- تأسيسات و تجهيزات طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-4- ماشین آلات و تجهیزات طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-5- وسايل نقليه و وسايل حمل و نقل داخل و خارج كارخانه طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-6- تجهيزات اداري و كارگاهي طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-2-7- هزينه هاي قبل از بهره برداري طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-3- هزينه هاي ثابت طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-4- برآورد هزينه هاي جاري طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-4-1- مواد اوليه طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-4-2- بر آوردحقوق و دستمزد پرسنل طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-4-2- برآورد میزان انرژی و آب مصرفی طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-4-4- استهلاك و تعمير و نگهداري طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-4-5- جدول هزينه هاي جاري طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-5- جدول هزينه هاي ثابت و متغير توليد طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-6- برآورد میزان سرمایه در گردش طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-7- جدول سرمايه گذاري طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-8- هزینه تولید سالانه طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-9- برآورد نحوه مشارکت طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-10- پیش بینی فروش کالا طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-11- ساير محاسبات فني طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-12- شاخص های مالی طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-12- جدول محاسبه سود و زیان طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

2-14- منابع و مآخذ طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو

 

  شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی احداث مجتمع لیزینگ خودرو دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

خواندن 7481 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید ویفر شکلاتی و میشکا

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید ویفر شکلاتی و شیرینی میشکا سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
3 تعداد فروش
ریال 1,300,000
جزئیات خرید

طرح احداث دهکده ورزشی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل دهکده ورزشی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 145 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx ...
4 تعداد فروش
ریال 2,400,000

طرح توجیهی تولید مصنوعات MDF

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید مصنوعات MDF  سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 44 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
2 تعداد فروش
ریال 1,000,000

طرح توجیهی پرورش مرغ گوشتی در قفس

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل پرورش مرغ گوشتی در قفس سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 43 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
0 تعداد فروش
ریال 1,700,000
طرح توجیهی تولید ویفر شکلاتی و میشکا
طرح احداث دهکده ورزشی
طرح توجیهی تولید مصنوعات MDF
طرح توجیهی پرورش مرغ گوشتی در قفس

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام