ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 46
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1392 13:30

طرح توجیهی تولیـد مربا، ترشی و خیارشور

نوشته شده توسط

هدف از ایجاد این طرح ، احداث واحدی است که قابلیت تولید خیارشور ، مربا و شوریجات را فراهم آورد و علاوه بر تامین نیاز منطقه اجرای طرح ، بخشی از بازار داخلی را به تولیداتش اختصاص دهد.

موارد مصرف و کاربرد :

ترشیجات و خیارشور معمولا همراه با غذا مورد مصرف قرار می گیرد . خیارشور حالت چاشنی داشته و به صورت زیادي در تهیه غذا هاي سبک و ساندویچ به کاربرده می شود. ترشیجات بیشتر حالت سنتی خود را حفظ نمودهاند وبیشتر همراه غذاهاي سنتی مورد مصرف قرار می گیرند.

 شرايط واردات و صادرات :

ترشي و خيارشور جزء محصولات غذايي که داراي استاندارهاي سخت خوراکي در اروپا و آمريکا نمي باشد و لذا پيشنهاد مي شود و با توجه به شرايط صادرات آسان و تعرفه اي گمرکي و هزينه حمل و نقل در ابتدا صادرات به کشورهايي که شرايط واردات آسان تري دارند مد نظر قرار گيرد . همچنين شايان ذکر است مصرف کنندگان اين محصول کشورهاي آسياي ميانه ، خليج فارس و اروپاي شرقي وتا حدي اروپاي غربي مي باشند.

کالاهاي جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول :

از موادي چون شورها و ماست و سبزیجات ساده می توان به عنوان جایگزین مناسبی براي ترشیجات و خیارشور نام برد.

 اهمیت استراتژیک کالا در دنیاي امروز :

اين كالا بدليل استفاده محصولات كشاورزي به عنوان مواد اوليه و در حقيقت ايجاد ارزش افزوده براي كالاهاي كشاورزي و ايجاد اشتغال مناسب براي كشورهايي كه داراي محصولات كشاورزي با قيمت و كيفيت مناسب بسيار مطلوب مي باشد.

همچنين بدليل تغيير بافت سنتي خانواده ها در كشورهاي در حال توسعه مصرف ترشيجات و خيارشور توليد شده به صورت صنعتي در حال گسترش بوده و بسياري از كشورها سعي در گسترش اينگونه محصولات بجاي غذاي سنتزي در حال گسترش دارند.

کشورهاي عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول :

کشورهاي اروپاي شرقی و آسیاي میانه و چین و خاورمیانه کشورهاي عمده تولید کننده و مصرف کننده این محصول می باشند .

 

فرآیند تولیدترشی و خیار شور :

خیارشور و ترشیجات بدلیل اشتراکات و شرایط تولید مشابه می توانند در یک واحد صنعتی تولید شوند . در اینجا ابتدا به بررسی فرآیند تولید خیارشور وسپس ترشی می پردازیم :

 

خیارشور :

از قرار گرفتن خیار در محلول مناسب آماده شده از سرکه و آب نمک خیارشور تهیه می شود. فرآیند صنعتی تولید خیارشور در ادامه توضیح داده شده است:

1- توزین خیار قبل از تخلیه و تحویل بار : در کارخانجات مواد غذایی که مواد اولیه آن ها میوه است میوه را به وسیله باسکول توزین کرده وسپس تخلیه می نمایند.

2- شستشو وتمیز کردن اولیه : منظور از تمیز کردن پاك نمودن خیار از هرگونه آلودگی خارجی می باشد.بدین منظور می توان روش غوطه ورسازي خیار در آب استفاده نمود.

3- درجه بندي : این مرحله در تولید خیارشور که میوه به صورت کامل مورد استفاده قرار می گیرد بسیار اهمیت دارد . درجه بندي را می توان بر اساس معیارهایی که ارائه می شود انجام داد :

:: شکل و اندازه

:: رسیده وتازه بودن

:: بافت

:: مزه و عطر

:: عیوب ظاهري

:: رنگ

به استثناي مورد اول که بوسیله دستگاه انجام نمی گردد در بقیه موارد مجبور به استفاده از نیروي انسانی (به کمک تشخیص با چشم) می باشیم.

4- جداسازي قسمت هاي زائد : این کار بلا فاصله پس از شستشو انجام می گیرد

5- دم گیري : پس از طی مراحل بالا دستگاه را وارد دستگاه دم گیر می کنند تا دم آن جداشود. این عمل می تواند به صورت دستی نیز انجام گردد.

6- شستشو وتمیز کردن : در این قسمت پس از دم گیري این بار خیار را بوسیله اسپري آب با فشار بالا شستشو می نمایند.

قراردادن خیارها در شیشه : پس از آماده کردن خیارها آن ها را بوسیله دستگاه و یا به صورت دستی در شیشه ها قرار می دهیم.

8- آماده کردن محلول آب نمک : محلول آب نمک شامل 7-10% حجمی سرکه و 3-4% حجمی نمک می باشد پس از تهیه محلول آن را وارد دیگ دوجداره می نماییم و تا دماي 95 درجه سانتیگراد گرم می نماییم.

9- اضافه کردن آب نمک : پس از تهیه آب نمک آن را بوسیله دستگاه پرکن آب نمک به شیشه هاي خیارشور اضافه می نماییم.

10- پاستوریزاسیون: براي ماندگاري خیارشور آن را وارد دستگاه پاستوریزاسیون مینماییم.

11- دستگاه دربندي تک هد و چند هد : در این دستگاه یک مخزن وجود دارد که درب ها در آن ریخته می شود و به تدریج براي دربندي مورد استفاده قرار می گیرند این دستگاه داراي هدهاي چرخنده است که با چرخش خود باعث دربندي شیشه ها می شوند.

12- دستگاه اتیکت چسبان خطی : در این دستگاه شیشه ها از سمت چپ وارد و پس از اتیکت چسبانی از سمت راست خارج می شوند دراین دستگاه بر اثر برخرد شیشه با دستگاه و چرخش آن لیبل ها به شیشه می چسبند.

13- شرینگ پک : در این دستگاه شیشه هاي خیارشور را که دربندي و اتیکت زنی شده اند شرینگ می کند.این عمل در بسته هاي 20 تایی و 12 تایی معمولا انجام می شوند.این عمل بوسیله کارگر نیز قابل انجام می باشد.

ترشی :

از قرار گرفتن مخلوط سبزي ها و بعضی میوه ها در محلول مناسب آماده شده از سرکه ترشی تهیه می شود. ترشی داراي انواع بسیار گوناگونی است که در اینجا فرآیند صنعتی تولید ترشی در ادامه توضیح داده شده است:

1 - توزین مواد اولیه قبل از تخلیه و تحویل بار : در کارخانجات مواد غذایی که مواد اولیه آن ه ا میوه وسبزیجات است میوه وسبزیجات را به وسیله باسکول توزین کرده وسپس تخلیه می نمایند.

2- شستشو وتمیز کردن اولیه : منظور از تمیز کردن پاك نمودن میوه وسبزیجات از هرگونه آلودگی خارجی می باشد.بدین منظور می توان روش غوطه ورسازي سبزیجات در آب استفاده نمود.

3- درجه بندي : این مرحله در تولید ترشی که به صورت خرد شده تهیه می گردد اهمیت چندانی ندارد . درجه بندي را می توان بر اساس معیارهایی که ارائه می شود انجام داد :

:: شکل و اندازه

:: رسیده وتازه بودن

:: بافت

:: مزه و عطر

:: عیوب ظاهري

:: رنگ

به استثناي مورد اول که بوسیله دستگاه انجام می گردد در بقیه موارد مجبور به استفاده از نیروي انسانی (به کمک تشخیص با چشم) می باشیم.

4- جداسازي قسمت هاي زائد : این کار بلا فاصله پس از شستشو انجام می گیرد.

5- پوستگیري : در تولید ترشیجات در مقیاس هاي کوچک پوستگیري را اغلب به صورت دستی انجام می دهند اما در تولیدي هاي بزرگ از دستگاهی استفاده می شود که با ایجاد چرخش در محصول در داخل استوانه پوست آن را جدا می نماید.

6- خرد کردن : در این دستگاه که به صورت پیوسته کار می کند سبزیجات از قسمت بالاي دستگاه وارد و در اثر چرخش چاقوهاي تیز که حول محور نصب شده اند سبزیجات را خرد می کنند شایان ذکر ایت که دستگاهی نیز براي تیز کردن چاقوها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.قبل از ورود سبزیجات به دستگاه حتما باید از آهنربایی جهت جذب قطعات آهنی و پیچ و مهره هاي احتمالی موجود در سبزیجات استفاده نمود تا از رسین آسیب هاي جدي به دستگاه پیشگیري گردد.

7- آماده کردن محلول سرکه : سرکه را به همراه 3-2% نمک مخلوط شده و به دستگاه پرکن منتقل میگردد .

8- قراردادن سبزیجات خرد در شیشه بوسیله دستگاه پرکن : پس از آماده کردن سبزیجات آن ها را به بوسیله دستگاه پرکن در شیشه ها قرار می دهیم.

9- پاستوریزاسیون: براي ماندگاري خیارشور آن را وارد دستگاه پاستوریزاسیون مینماییم.

10- دستگاه دربندي تک هد و چند هد : در این دستگاه یک مخزن وجود دارد که درب ها در آن ریخته می شود و به تدریج براي دربندي مورد استفاده قرار می گیرند این دستگاه داراي هدهاي چرخنده است که با چرخش خود باعث دربندي شیشه ها می شوند.

11- دستگاه اتیکت چسبان خطی : در این دستگاه شیشه ها از سمت چپ وارد و پس از اتیکت چسبانی از سمت راست خارج می شوند دراین دستگاه بر اثر برخرد شیشه با دستگاه و چرخش آن لیبل ها به شیشه می چسبند.

این دستگاه معمولا از استنلس استیل خشدار ضد اسید با پایه هاي آلومینی قابل تنظیم استفاده می شود.

12- شرینگ پک : در این دستگاه شیشه هاي خیارشور را که دربندي و اتیکت زنی شده اند شرینگ می کند.این عمل در بسته هاي 20 تایی و 12 تایی معمولا انجام می شوند.این عمل بوسیله کارگر نیز قابل انجام می باشد. در انتها متذکر می شویم بادمجان را باید به صورت جداگانه با سرکه جوشاند و در پرکن به بقیه مواد اضافه نمود.

 طرح حاضر سعی دارد تا مجموعه عوامل و فاکتورهای موثر در تولیـد مربا، ترشی و خیارشور را حتی الامکان توضیح داده و به بررسی توجیه پذیری مالی و اقتصادی این طرح بپردازد.

 

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

خواندن 25721 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی فرآوری آلوئه ورا

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل فرآوری آلوئه ورا و تولید ژل و پودر سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 56 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ...
6 تعداد فروش
ریال 1,400,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی احداث مجموعه اتوموبیلرانی و موتورسواری

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل مجموعه ورزشی و تفریحی اتومبیلرانی و موتور سواری سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 61 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل ...
4 تعداد فروش
ریال 1,300,000

طرح توجیهی مجتمع رنگ کاری فلزات

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث مجتمع رنگ کاری فلزات  سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 32 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
0 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی فرآوری هندوانه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل فرآوری هندوانه و تولید مشتقات آن سال نگارش: 98 تعداد صفحه: 62 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
1 تعداد فروش
ریال 2,200,000
طرح توجیهی فرآوری آلوئه ورا
طرح توجیهی احداث مجموعه اتوموبیلرانی و موتورسواری
طرح توجیهی مجتمع رنگ کاری فلزات
طرح توجیهی فرآوری هندوانه

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام