ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 46
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1392 09:00

طرح توجیهی تولیـد پـفـک نـمکی

نوشته شده توسط

هدف از اجرای این طرح تولید پفک در یک واحد صنعتی است . احداث کارخانه تولید غلات حجیم شده از قبل پفک به دلیل داخلی بودن کلیه ماشین آلات و عدم نیاز ارزی  و خود کفایی کشور در تولید،بستر مناسبی را جهت به دست آوردن بازارهای خارجی و صدور این محصولات به کشورهای همسایه ایجاد میکند.

با توجه به افزايش جمعيت و روند رو به رشد استفاده كودكان از مواد غذايي كمكي از قبيل فراورده هاي حجيم شده غلات مانند پفك نمكي و غيره بعلت قيمت نازل آن در مقايسه با قيمت نسبتا بالاي ساير تنقلات و بازار فروش نسبتا بالاي محصول، احداث واحد توليد پفك نمكي با عنايت به داخلي بودن كليه ماشين آلات خط توليد و عدم نياز ارزي ، علاوه بر اينكه خود كفايي كشور را تضمين مي كند زمينه مناسبي را جهت كسب بازارهاي خارجي و صدور محصول به كشورهاي همسايه در راستاي صادرات غير نفتي فراهم مي نمايد.

 ضمن اينكه با اجراي اين طرح ، مي توان بستر مناسبي را براي اشتغال نيروهاي ماهر و نيمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهيت صنايع غذايي بانوان مي توانند سهم بسزايي در آن داشته باشند.

مراحل توليد پفك نمكي با ورود پودر ذرت از قبل آماده شده به ميكسر و رساندن رطوبت آن به ١٢ % آغاز مي شود. سپس پودر وارد اكسترودر شده و در آن به شكل لوله هايي توخالي در آمده و در انتهاي سيلندر آن تيغه اي اين لوله ها را به ابعاد دلخواه قطع مي كند.

در قسمت مخزن آماده سازي لعاب يا دراژه روغن پودر پنير ، رنگ هاي مجاز خوراكي و نمك با درصدهاي لازم مخلوط شده و لعاب حاصل وارد ٢ عدد تانك ذخيره لعاب مي شود.

پفك هاي خارج شده از اكسترودر پس از خشك شدن اوليه توسط دوش هايي به اين لعاب % آغشته مي گردند و سپس مجددا به مدت پانزده دقيقه حرارت داده مي شوند تا رطوبت نهايي به ٨ برسد. نهايتا پفك توليدي توسط نوار نقاله به قسمت بسته بندي انتقال يافته و در بسته هاي ٢٠ تا ٢٥ گرمي بسته بندي و كارتن گذاري شده و به انبار منتقل مي شوند.

  در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تولید پفک نمکی به این مطلب مراجعه نمایید.

 

مطالعات اقتصادي :

 

تعريف محصول از نظر مشخصات ظاهري شکل ، فرمول ، عمر سفيد ، حد استاندارد و . . .

 

توليد اين محصول به عنوان تنقولات يا فرآورده جنبي جهت تغذية کودکان مي باشد .

 

۹۰% بخش اعظم آنرا پودر ذرت و روغن تشکيل مي دهد که کنترل کيفي اين دو ماده در توليد نهايي فرآورده نقش مهمي را دارا مي باشد ، شکل فرآورده به صورت استوانه هاي توخالي لوبيا شکل در حدود ۴ تا ۵ سانتيمتر که با لعاب مخصوص دراژه مي شود .

 

فرمول محصول شامل دو بخش است :

 

بخش اول پودر ذرت که ۸۳% فرآورده را تشکيل مي دهد .

 

بخش دوم فرمول لعاب (دراژه) بوده که به ترتيب شامل : روغن گياهي ۱۰% پودر پنير به عنوان طعم دهنده ۸/۵% نمک بعنوان طعم دهنده و نگهداري ۱% و رنگ خوراکي مجاز در جهت بهبود رنگ به ميزان ۲/۰% .

 

در اثر افزايش نگهداري محصول فوق با دو قطر عمده ،‌يعني پديدة بياتي و افزايش (Ranuding) تندي يا فساد روغن ،‌ روبرو است .

 

لذا محصول مورد نظر بهتر است پس از توليد در حداقل زمان ممکنه جذب بازار و سپس مصرف شود .

 

موارد مصرف و کاربرد محصول :

 

محصول توليد مورد نظر يک کالاي واسطه نبود ومستقيماً وارد بازار مصرف مي شود .

 

کالاي رقيب با کالاي جانشيني و مقايسه کيفيت آنها

 

معمولاً از ديگر محصولات پف کردن مثل هاني اسمک ، ذرت بوداده (پاپکورن) و برنج تف داده که بعنوان کالاي رقيب مطرح مي باشند اين محصول به لحاظ ذائقه پسندي مصرف کننده و قيمت تمام شده محصول فعلاً در بازار مصرف از استقبال بيشتري برخوردار است .

 

براساس نرخهاي مصرب سازمان حمايت از مصرف کننده قيمت فر بسته پفک ۲۰ گرمي در بازار ۴۵۰ ريال مي باشد .

 

بررسي هاي فني :‌

 

بررسي تکنولوژي مختلف و انتخاب تکنولوژي مناسب با ذکر مشخصات فني و ظرفيت ها براي تولدي پفک نمکي از يک تکنيک يکسان استفاده مي شود قبل از پيروزي انقلاب اسلامي کارخانجات توليد کننده بالاخص کارخانة‌ مينو واقع در تهران و ميتوي خرمدره کلاً از ماشين آلات و مواد خارجي عمدتاً استفاده ميکردند ،‌بعد از پيروزي انقلاب سازندگان داخلي اقدام به ساخت ماشين آلات خط توليد پفک نمودند ، که از لحاظ کارآيي با نمونة خارجي برابري مي نمايد .

 

لازم به ذکر است در توليد پفک دو ماشين به عنوان گلوگاه خط توليد مطرح مي باشد .

 

الف) اسکترودر Extruder)) که مجهز به قطع کن (Chapper)  مي باشد .

 

ب) خشک کن ، در حال حاضر همانگونه که اشاره شد اين ماشينها در داخل ساخته          مي شود. از نظر کيفيت ساخت و همچنين مکانيزم سادة توليد و عدم وابستگي به قطعات يدکي و عدم نيازهاي ارزي بسيار توجيه پذيرتر از نمونه مشابة خارجي مي باشد و در تأييد اين موضوع از ماشين آلات توليد شده در کارخانة صنايع غذائي مي توان نام برد که محصول توليد شده از جهت کيفيت با محصول توليدي با ماشين آلات خارجي برابري مي نمايد .

 

بررسي فني ساختمان اکسترودر به لحاظ اهميت موضوع :

 

اين دستگاه قالب توليد فرآوردة پفک مي باشد در بالاي آن يک مخروط قيفي شکل به حجم حدود ۱ متر مکعب جهت تغذيه مواد اوليه مي باشد . خود دستگاه شامل يک سيلندر (پوسته) ثابت به طول ۲۰ سانتيمتر که از داخل داراي شيارهاي (گام) به فاصلة يک سانتيمرت از هم واقع شده و کلاً داراي ۱۵ گرم يا شيار مي باشد و يا غلطک استوانه اي که آن هم داراي پانزده برجستگي است و تقريباً‌هم سايز پوسته مي باشد و از درهم رفتن استوانه و پوسته يک مارپيچ حلزوني حاصل که با نزديک شدن به سر سيلندر فاصلة گام ها کم مي شود ، در قسمت سر سيلندر يا صحنة دايره اي فلزي قرار دارد که روي آن ۱۲ سوراخ به قطر ۲ ميليمتر و به فاصلة مساوي از هم مي باشد ، قطر اين صفحه حدود ۱۵ سوراخ به قطر ۲ ميليمتر و به فاصلة مساوي از هم مي باشد . قطر اين صفحه حدود ۱۵ سانتيمتر مي باشد ، غلطک توسط محوري به يک الکتروگير بکس دور متغير درگير است در اثر حرکت بسيار سريع غلطک داخلي محصول به جلد هدايت شده و اين هدايت همراه با اصطکاک و تغيير فشار و در نتيجه موجب گرم شدن محصول مي شود . فشار دروني دستگاه و قطر کم سوراخهاي صفحة سرسيلندر در مقايسة با فضاي باز خارجي (حجم زياد) موجب يک تغيير حجم ناگهاني مي شود .

 

«براساس قانون ماريوت گيلوساک   يعني فشار زياد داخل سيلندر و حجم کم آن مساوي با فشار کم فضاي و ازدياد حجم محصول .»

 

و همين تغيير حجم ناگهاني سبب ايجاد خلاء و در نهايت پف کردن محصول مي شود به فاصلة کمي از سرسيلندر دستگاه استکترودريک تيغة قابل تنظيم به نام Chapper    چاپر قرار دارد که محصول را به اندازه هاي مورد نظر قطع مي کند و در اين مرحله شکل اصلي پفک البته بدون لعاب تهيه مي شود .

 

بررسي شيوه هاي کنترل کيفي توليد محصول و مشخص نمودن نقاط کنترل در خط توليد :‌

 

همانگونه که در مقدمه توضيح داده شد امر کنترل کيفيت در اين طرح به لحاظ اهميت موضوع از جايگاه ويژه اي برخوردار مي باشد ، لذا ما در پروسة توليد پفک نمکي مشخصاً سه نقطه را به عنوان نقاط اصلي کنترل کيفي ، مورد کنترلهاي دقيق ميکروبي بهداشتي قرار مي گيرند و اين سه نقطه به ترتيب عبارتند از :

 

کنترل مواد اوليه مصرفي ،‌کنترل ماشين آلات و تجهيزات خط توليد و کنترل کيفي خود فرآورده نهايي آزمايشات ما اساساً به صورت تست ارگانولپتيک ، آزمايشات کمي و کيفي مواد اوليه و فرآورده شده و تست ميکروبي مربوط به آنهاست .

 

در قدم اول با توجه به آزمايشات انجام شده مواد اوليه مورد مصرف با استانداردهاي موجود مطابق داشته باشد .

 

 

 

مشخصات روغن مصرفي :

 

روغن مصرفي هم بايستي تحت آزمايشات کنترل کيفي قرار گيرد چرا که در اثر ماندگاري درجة تندي يا Ranidity روغن افزايش مي يابد و فساد روغن هم مي تواند اثرات سوء جهت مصرف کننده داشته باشد .

 

 

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

خواندن 11058 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید شانه تخم مرغ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید شانه تخم مرغ  سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 39 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
0 تعداد فروش
ریال 1,300,000
جزئیات خرید

طرج توجیهی تولید سوله و سازه های فلزی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل سوله سازی و تولید سازه های فلزی سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 38 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بو ...
4 تعداد فروش
ریال 1,400,000

طرح توجیهی بسته بندی گوشت قرمز و گوشت مرغ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی گوشت مرغ و گوشت قرمز سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 55 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود ...
1 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی تولید ورق گالوانیزه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید ورق گالوانیزه  سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 40 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فا ...
0 تعداد فروش
ریال 1,400,000
طرح توجیهی تولید شانه تخم مرغ
طرج توجیهی تولید سوله و سازه های فلزی
طرح توجیهی بسته بندی گوشت قرمز و گوشت مرغ
طرح توجیهی تولید ورق گالوانیزه

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام