ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - راهنمای انتخاب و خرید

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
یکشنبه, 23 تیر 1392 14:20

راهنمای انتخاب دستگاه تهویه مطبوع

نوشته شده توسط

انتخاب دستگاه تهویه مطبوع مناسب و سازگار با محیط خانه ما از اهمیت بالایی بر خوردار است . هوارسانی دلپذیر، شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است . وظیفه آن تأمین شرایطی است که:

۱-موجب رفاه انسان شود

۲-برای نگهداری محصول یا فرآیند خاصی مورد نیاز باشد

به طور کلی طیف گسترده ای از سیستم ها وجود دارند که وابسته به اینکه در کدام یک از مناطق کشور زندگی می کنید و ساختار منزل شما به چگونه است، می توانید از بین آنها برای گرما بخشی و خنک کنندگی منزلتان استفاده کنید. بعضی از این مدل ها می توانند خیلی از این نیاز های شما را به راحتی برطرف کنند.

 

مناسب ترین و معمولی ترین مدل، سیستم اسپلیت نامیده می شود. چرا که سیستم هم به منبع بیرونی و هم به منبع درون منزلتان نیاز دارد. به طور کلی، یک سیستم اسپلیت از یک تهویه مطبوع و یک هوا ساز به همراه مبدل گرمایی، یا یک دستگاه تهویه مطبوع ، مشعل گازی و کوئل ، یا یک پمپ حرارتی و هوا ساز و نوارهای حرارتی پشتیبان تشکیل شده است.نیز می تواند از یک پمپ حرارتی و یک مشعل گازی تشکیل شده باشد. دستگاه پکیج در مقابل دستگاه اسپلیت قرار دارد. به جای یک یونیت بیرونی و یک یونیت درونی ، مولفه های کل سیستم در یک جعبه تکی جمع شده اند.

اصطلاحات تا حدودی فنی که شاید در هنگام خرید با آن مواجه شدید :

1.حرارت مرکزی و تهویه هوا :

به معنای دستگاه تهویه اسپلیت به همراه نوارهای گرمایی الکتریکی در هوا ساز است.

 

2.پمپ حرارتی و تهویه هوا :

به معنای دستگاه تهویه هوا اسپلیت با پمپ حرارتی و نوارهای حرارتی پشتیبان است.

 

3.حرارت مرکزی و دستگاه تهویه هوای پکیج :

به معنای دستگاه پکیج جامع با نوارهای حرارتی الکتریکی است .

 

4.مشعل گازی و دستگاه تهویه هوا :

به معنای دستگاه تهویه هوای اسپلیت با یک مشعل گازی طبیعی یا IP است .

 

5.تهویه هوا :

در باب تهویه هوا، کل سیستمها اساساً به شکل یکسان عمل می کنند. برای عملکرد خنک کنندگی، هوای داخل منزل شما از کوئل درونی عبور می کند. گرما از هوای درونی جذب می شود و هوای خنک ایجاد شده از طریق سیستم duct (مجرای داخلی) بین منزل شما جریان پیدا می کند. گرمای خانه شما از طریق کوئل بیرونی خارج می شود. هر چه نرخ SEER بالاتر باشد ، دستگاه بهره ور تر عمل خواهد کرد. در عین حال، بنابر عملکرد بهینه دستگاه ، هر چه دستگاه بهتر و بهره ور تر عمل کند، هزینه شما هم کمتر خواهد شد.

 

6.دستگاه تهویه هوا به همراه هوا ساز گرمایی الکتریکی :

بهره وری برای دستگاههای تهویه هوا به وسیله نرخ بندی SEER نشان داده می شود(نسبت بهره و ری انرژی فصلی ) که نشان می دهد یک دستگاه با چه بهره و ری الکتریسیته مصرف می کند. این سیستم از نوارهای گرمایی الکتریکی به عنوان منبع گرمایی استفاده می کند. این منبع گرمایی در صورتی مفید است که شما یا از گرمای خیلی کم استفاده کنید، قیمت نفت و گاز خیلی از الکتریسیته بالاتر بوده یا اگر شما منبع گرمایی دیگری مثل Base board heat دارید. طیف نوارهای گرمایی در سایزهای 5.7.10.15 تا 20KW می باشد.

پمپ حرارتی نوعی دستگاه تهویه است که در تابستان پروسه خارج کردن هوای گرم از داخل خانه به منظور جذب هوای بیرون و انتقال آن به داخل در زمستان را انجام می دهد .این روند برای درجه حرارتهای حدود 30 درجه فارنهایت بسیار موثر است. در این گونه مناطق مشعل گازی یا یک هوا ساز برای کمک به گرمایش منزل شما لازم خواهد بود. در بین تمام وسایل الکتریکی پمپ گرمایی از مشعل الکتریکی یا یک هوا ساز انرژی کمتری مصرف می کند. در آب و هوای معتدل نیاز به خرید یک مشعل سوختی یا گازی جداگانه کمتر می شود، . این در حالی است که در آب و هوای سرد استفاده از آن ها اصلا به صرفه نیست. البته در جایی که لازم است پمپ گرمایی با یک مشعل گازی می تواند تطبیق داده شود. پمپ گرمایی در درجه حرارت های ملایم تر یا در جایی که مشعل گازی چرخه کوچکتری دارد می تواند عمل کند.

 

7.دستگاه تهویه هوا با یک مشعل گازی :

میزان بهره و ری یک مشعل یا AFUE (بهره و ری استفاده سوخت سالیانه) به شما می گوید که مشعل با چه میزان بهره و ری از سوخت استفاده می کند . در کل مشعل های با بهره دهی بالاتر به معنای کاهش هزینه های مربوط به عملکرد گرما می باشند. مشعل های با بهره و ری بالا نرخ AFUE %80 ، %90 یا بالاتر تا حد %96 را ارائه می کنند. و این به معنای کاهش ماهیانه هزینه گرما بخشی است. سوختن گاز یا نفت داخل مشعل ایجاد گرما می کند . گازهای گرمی که ایجاد شده اند از داخل تیوپ آهنی که مبدل گرما نامیده می شود عبور می کند و به وسیله ی یک لوله پلاستیکی یا آهنی از منزل شما خارج می شود . در همان لحظه هوایی که در داخل منزل شما در گردش است از طریق خارج exchanger عبور می کند و گرما را از آهن داغ می گیرد. سپس هوای گرم در داخل منزلتان گردش می کند. (بسیار مهم است که توجه کنید که بهره ور تر ین و سودمندترین مشعل گازی از لوله PUC برای Vent (دریچه) استفاده می کنند. و شاید به یک لوله آب گرم، لوله بخار، دود کش جدید نیاز داشته باشد تا راه اندازی شود.

 

8.یونیت پکیج :

در بعضی از قسمتهای کشور، یک سیستم پکیج بهترین راه حل است . تمام امکانات گرمازایی ، خنک کنندگی و عملکرد های هوا ساز در یک یونیت کامل و جامع گنجانده شده است که معمولا برروی سطح صاف روی پشت بام یا خارج اتاق (mobile room ) نصب می شود. این سیستمها می توانند پمپ های گرمایی باشند ،یا electric head strips یا یک بخاری گازی به عنوان منبع گرمایی عمده.

 

9.یونیت داخلی با سرعت متغیر :

اگر شما یک هواساز سرعت متغیر یا یک مشعل گاز سرعت متغیر به همراه یونیت خو خریداری می کنند قطعا هم راحتی وهم بهره دهی تهویه هوا یا سیستم پمپ گرمایی را بالا خواهید برد. آنها بسیار بهره ور کار می کنند و در واقع می توانند نرخ بهره وری سیستم هوای مرکزی شما را افزایش دهند و ذخیره انرژی قابل توجهی در تمام فصول برای شما خواهند داشت.

 

10.نکات مورد توجه :

هر دو مولفه برای یک سیستم در حال کار کردن لازم است. پس اگر شما یک یونیت خارجی نصب می کنید مطمئن باشید که یک یونیت داخلی مطابق ، نسبتا بهره ور هم داشته باشید . اگر شما هر دو یونیت های بیرونی و درونی را جایگزین نکنید آنچه را که با بتش پول پرداخت خواهید کرد ، دریافت نخواهید کرد. در واقع دستگاه شما می تواند تا حد %15 بهره و ری کمتری داشته باشد. و شما نیز کمتر راحت خواهید بود. این است که فقط جایگزینی یونیت بیرونی معامله ای نیست که دوام درست و طولانی داشته باشد. تعویض کردن یونیت خارجی بدون یونیت داخلی ، ممکن است به شما قیمت کمتری بدهد اما ارزش کامل را به شما نخواهد شد. ممکن است دستگاه هنوز کار کند اما عملکردی که باید داشته باشد و آن بهره و ری انرژی بالا را نخواهد داشت . در عین حال شما هزینه زیادی هم پرداخت کرده اید.

 

منبع : وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع

خواندن 5601 دفعه

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی بسته بندی عسل

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی عسل سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 61 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: doc ...
2 تعداد فروش
ریال 1,700,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید مصنوعات چوبی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید مصنوعات چوبی سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
2 تعداد فروش
ریال 1,600,000

طرح توجیهی تولید انواع پپتون

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید انواع پپتون  سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 90 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
3 تعداد فروش
ریال 2,400,000

طرح توجیهی پیست موتور چهارچرخ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث پیست موتور چهارچرخ سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 28 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
3 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی بسته بندی عسل
طرح توجیهی تولید مصنوعات چوبی
طرح توجیهی تولید انواع پپتون
طرح توجیهی پیست موتور چهارچرخ

نظرات مشتریان

  • 0
  • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام