ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - راهنمای سرمایه گذاری و مشاوره صنعتی

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

تازه های آشنایی با خطوط

 • تولید پودر خون
  تولید پودر خون خون دامهاي كشتاري كه در كشتارگاهها ذبح مي شود پس ازجمع آوري و خشك كردن به عنوان آرد خون مصرف…
 • تولید مواد ضد عفونی کننده
  تولید مواد ضد عفونی کننده مواد ضد عفونی کننده ضد عفونی کننده ها دسته ای از مواد شیمیایی هستند که با اثر بر باکتریها،ویروسها ،قارچها،اسپور…
 • تولید مشتقات آلوئه ورا
  تولید مشتقات آلوئه ورا اغلب مردم به عنوان یکی از مواد سازنده محصولات آرایشی مثل ضدآفتاب‌ها، رطوب کننده‌ها و کرم‌های سوختگی با آلوئه ورا…
 • فرآیند تولید آجر سفال
  فرآیند تولید آجر سفال مشخص نیست که آجر برای اولین بار از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته است؛ گمان می‌رود انسان‌های اولیه با…
کلیه خطوط تولید ...

مقالات کارآفرینی

کلیه مقالات ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1392 04:30

آشنايي با روال دریافت تسهیلات طرح بازسازي و تكميل

نوشته شده توسط

جهت تکمیل طرحهای صنعتی نیمه کاره و به سازی و بازسازی طرح های تولیدی احداث شده تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که اخذ این تسهیلات ضوابط خاصی  دارد که برخی از آنها عبارتند از :

:: هدف از اعطاي اين تسهيلات بهينه سازي خطوط توليد از نظر مصرف انرژي مي باشد

:: اين تسهيلات فعلا فقط به بنگاههاي تاثير پذير تعلق مي گيرد.

:: تسهيلات در دو نوع پروژه هاي بزرگ و كوچك پرداخت مي شود.

:: تسهيلات كوچك فارغ از نوع كار به صورت فرمولي محاسبه مي گردد.

 ميزان تسهيلات = تعداد نيروي انساني شاغل در بنگاه طبق ليست بيمه * يك ميليون تومان + دو برابر مجموع هزينه هاي انرژي مصرفي در يك سال منتهي به اول مهر 89

:: سقف تسهيلات 150 ميليون تومان و كف آن 40 ميليون تومان مي باشد.

:: متقاضي بعد از تائيد كارشناسان مشاور بايد 125 درصد تسهيلات تائيد شده براي عمليات مورد تائيد پيش فاكتور تهيه كرده و به سازمان صنايع استان تحويل دهد (زمان تهيه و ميزان پيش فاكتور اعلام مي شود)

:: متقاضياني كه مبلغ فوق الذكر برايشان كافي نيست بايد در پروژه هاي بزرگ بازسازي و تكميل ثبت نام كنند و طرح توجيهي فني و اقتصادي با نرخ بازگشت حداقل 20% تهيه كرده و بعد از اعلام نتيجه بررسي مرحله اول در صورت تاييد شدن اوليه درخواست بارگذاري كنند.

:: در پروژه هاي بزرگ سقف تسهيلات را طرح توجيهي مشخص مي كند.

:: سود تسهيلات كوچك 9% با بازگشت دو ساله و 6 ماه دوره طرح مي باشد.

:: سود تسهيلات بزرگ 11% با بازگشت 5 ساله، 6 ماه دوره تنفس و حداكثر 18 ماه دوره طرح مي باشد.

توجه داشته باشيد كه هر يك از متقاضيان فقط مي توانند يكي از دو گزينه پروژه هاي بزرگ يا كوچك را انتخاب كنند. ولي چنانچه متقاضي پروژه هاي بزرگ را انتخاب كرده باشد مي تواند چند پروژه تعريف كند.

توجه داشته باشيد كه براي هر كدام از اقداماتي كه براي اين طرح نياز به اخذ مجوزهاي قانوني نظير جواز توسعه باشد متقاضي بايد براي آن شخصا اقدام نمايد.

 

راهنماي ثبت نام و پيگري پرونده براي متقاضيان

متقاضيان بازسازي و تكميل در صنايع، با كليك كردن روي پيوند « بازسازي و تكميل» در دريچه ثبت نام براي تسهيلات(هدفمندسازي يارانه ها) (در وبگاه www.stsm.ir) وارد دريچه بازسازي و تكميل مي شوند. اين دريچه شامل 4 زبانه مي باشد كه عبارتند از: تابلو اعلانات، فرايند( مراحل اجرا)، راهنماي فرايند و پرسش هاي متداول مي باشد.  چنانچه  متقاضي سوالي داشته باشد كه در راهنما يا پرسش هاي متداول نتواند پاسخ آن را بيابد مي تواند از طريق پيوند پيام خطاب به مديريت فرآيند بازسازي و تكميل پيام خود را ارسال نمايد پس از بررسي پيام ها ، پاسخ متقاضي ارسال مي شود.

راهنمای دریافت تسهیلات بازسازی

در زبانه فرايند فرمهاي ثبت نام و مراحل فرآيند قرار داده شده است. مراحل اين فرايند به شرح زير مي باشد:

:: ثبت نام

:: بررسي اوليه

:: ارسال مدارك

:: بررسي نهايي

:: معرفي به بانك

:: پذيرش در بانك

:: بررسي اعتباري (فقط براي پروژه هاي بزرگ)

:: عقد قرارداد

:: پرداخت تسهيلات

:: گزارش اجرايي

    

لازم به ذكر است براي ثبت نام و پيگيري مراحل بايد با نام كاربري و رمز خود وارد درگاه شويد . (براي عضويت و دريافت نام كاربري و رمز روي پيوند عضويت در نوار زير لوگو كليك كرده و فرم عضويت را تكميل كنيد. )

 

1- ثبت نام

 ثبت نام براي بازسازي و تكميل داراي 4 فرم مي باشد. هر فرم در يك زبانه نمايش داده مي شود.

 راهنمای ثبت نام تسهیلات تکمیل

1-1: فرم مشخصات عمومي:

در اين فرم مشخصات حقيقي يا حقوقي، نام واحد، نام مدير عامل، شناسه صنعتي واحد و اطلاعات نماينده شركت ( كه مسئوليت اجراي پروژه مستقيما به عهده اوست و به عنوان مدير پروژه جهت پيگيري امور معرفي مي گردد) دريافت مي گردد. چنانچه تاكنون شناسه صنعتي را دريافت نكرده ايد كد رهگيري خود را وارد نماييد.

 منظور از شماره ملي مالك براي اشخاص حقيقي، شماره كسي كه بيشترين سهام را دارد.

 دقت فرمائيد تا زماني كه فرم مشخصات عمومي را تكميل نكرده باشيد و تاييد را نزنيد قادر نخواهيد بود اطلاعات ديگر زبانه ها را وارد كنيد. در صورتي كه جزء صنايع تاثير پذير نمي باشيد نمي توانيد در اين طرح ثبت نام كنيد.

 

  2-1: فرم مشخصات پروژه:

 در صورتي كه متقاضي تسهيلات بازسازي و تكميل براي پروژه هاي كوچك هستيد گزينه كوچك را انتخاب  كنيد بعد از انتخاب پروژه هاي معين نوع كارهايي كه قصد انجام آنها را داريد انتخاب كنيد در اين نوع پروژه ها نيازي به ارسال طرح توجيهي فني و اقتصادي وجود ندارد .

 توجه مهم: اين تسهيلات بر اساس تعداد نيروي انساني شاغل به كار مطابق با فهرست بيمه تامين اجتماعي و هزينه هاي انرژي ساليانه مي باشد و ممكن است مبلغ مورد نظر شما را تامين نكند در صورتي كه نياز به مبلغ بيشتر از تسهيلات مصوب داريد در پروژه هاي بزرگ ثبت نام كنيد حتي اگر زير 150 ميليون تومان نياز داريد.در اين صورت نياز به طرح توجيه فني و اقتصادي داريد.

 تعداد نيروي انساني ضربدر يك ميليون تومان + دو برابر هزينه انرژي يكسال منتهي به مهر 89 بر اساس قبوض = سقف وام شما در پروژه هاي كوچك

 در صورتي كه قصد انجام پروژه هاي بزرگ و هزينه بر بالاي 150 ميليون تومان را داريد  گزينه بزرگ را انتخاب كنيد. در اين قسمت كليه موارد ستاره دار اجباري هستند. در اين فرم ابتدا موضوع پروژه و خلاصه اي از پروژه و آثار آن را خواهيد نوشت.دقت كنيد تا زماني كه اطلاعات كامل و ستاره دار را وارد نكرده باشيد مني توانيد كليد تائيد را بزنيد در صورتي كه اطلاعات وارد شده ناقص است و مي خواهيد در فرصت ديگري اطلاعات را كامل كنيد از كليد ذخيره استفاده كنيد. در صورت لغو كردن فرم كل اطلاعات وارد شده در همان فرم پاك مي شود. در نتيجه لازم است ابتدا كل اطلاعات را داشته باشيد بعد اقدام به ثبت نام نمائيد.

مدت زمان اجراي پروژه – آثار – محدوديت ها و مخاطره ها فيلدهاي مهمي هستند كه بايد توسط متقاضيان تكميل گردد. ميزان سرمايه گذاري مورد نياز براي اجراي اين پروژه و نرخ بازگشت سرمايه اطلاعات بعدي است كه بايد پر شود .

 

3-1: فرم مشخصات بانكي:

 در اين مرحله  بانك مورد نظر خود را از فهرست بانك هاي طرف قرارداد انتخاب نمايد.

همچنين چنانچه در زمينه دريافت تسهيلات بانكي با مشكلي مواجه مي باشد،  قسمت موانع بانكي را كامل كنيد

 

4-1: فرم اطلاعات انرژي:

در اين فرم اطلاعات مربوط به مصارف منابع انرژي مصرفي خود را وارد كنيد. به جداول دقت كنيد كه فيلدهاي عددي را صحيح پر كنيد چون به صورت تصادفي استعلام بعضي از آنها از مراكز مربوطه گرفته خواهد شد و در صورت مغايرت از اولويت خارج خواهيد شد.

براي هر كدام از فيلدهاي انرژي كه انتخاب مي كنيد كل اطلاعات را وارد نمائيد بعد كليد ثبت را بزنيد به اين صورت در جدول انتهايي فرم قابل مشاهده خواهد بود.

توجه: ثبت نام زماني تكميل مي شود كه هر 4 فرم تكميل و تائيد نهائي ثبت نام انجام شده باشد. بديهي است در غير اين صورت ثبت نام ناقص مي باشد و امكان بررسي مقدور نمي باشد.

 لازم به ذكر است تاييد نهايي ثبت نام زماني فعال مي شود كه همه فرمهاي ثبت نام تكميل و تاييد شده باشد در صورتي كه ثبت نام خود را تاييد نهايي كنيد ديگر قادر به تغيير اطلاعات ثبت شده نخواهيد بود لذا پس از مرور فرم هاي تكميل شده و اطمينان از اينكه اطلاعات وارد شده صحيح باشد تاييد نهايي را بزنيد

 :: توجه فرمائيد تا زماني كه كليد تائيد نهايي و ارسال (بالا سمت چپ) را نزنيد ثبت نام شما كامل نشده و براي عوامل تصميم گير ارسال نمي شود دقت كنيد قبل از زدن اين كليد كل اطلاعات را بررسي كنيد

 

2- بررسي مرحله اول

در اين مرحله اطلاعات ثبت شده توسط متقاضي در فرمهاي مشخصات عمومي ، بانكي و انرژي مورد ارزيابي قرار مي گيرد و نتيجه بررسي در اين قسمت براي شما نمايش داده مي شود.در صورتي كه نقصي در مدارك و يا اطلاعات ثبتي شما باشد پرونده الكترونيكي شما بازگردانده مي شود و پيغام مورد نظر مبني بر اينكه چه قسمتهايي نياز به تكميل و اصلاح دارد در بالاي صفحه ثبت نام فرآيند ديده مي شود.

 پس از اصلاح و تاييد دوباره تاييد نهايي را بزنيد تا پرونده شما براي بررسي مجدد ارسال گردد.

چنانچه طرح منجر به افزايش بهره وري و كاهش هزينه هاي انرژي خصوصا در صنايع آسيب پذير شود در معرفي به بانك از اولويت برخوردار خواهد بود.

 پس از تاييد و صحه گذاري مشخصات عمومي پرونده متقاضي جهت بررسي به مرحله بعدي ميرود كه نتيجه آن را در همين قسمت مي توانيد ببينيد. در اين مرحله اطلاعات مربوط به فرم مشخصات  پروژه بررسي مي گردد. در مورد پروژه هاي كوچك اقدامات مشخص شده و هزينه مورد نياز براي هركدام و مدت زمان اجرا مورد ارزيابي قرار مي گيرد و در صورت نياز مشاوران با شما تماس مي گيرند تا در صورت تمايل اطلاعات خود را به نحو مطلوب تري كامل كنيد.

در پروژه هاي بزرگ هم مشخصات كلي پروژه هاي تعريف شده از جمله ميزان سرمايه گذاري و مدت زمان اجراي پروژه مورد بررسي قرار مي گيرد.

 

3- ارسال مدارك

 در اين مرحله چنانچه پرونده در مراحل بررسي اوليه مورد تاييد قرار گرفته باشد مي بايست مدارك مورد نياز ارسال گردد كه براي پروژه هاي كوچك پيش فاكتور و براي پروژه هاي بزرگ طرح توجيهي است.

فايل طرح توجيه فني و اقتصادي را كه معمولا توسط شركت هاي مورد تاييد و طبق فرمت بانك تهيه شده است را بارگذاري نمايد. متقاضي مي تواند ليست مشاوران را از سايت http://w3.bim.ir/customer/farakhan3.asp مربوط به سايت بانك صنعت و معدن دريافت نمايد.

 

4- بررسي مرحله دوم

 در اين مرحله پروژه ها در كارگروه هاي تخصصي بررسي مي شود كه براي پروژه هاي بزرگ فعاليت هاي اصلي پروژه و طرح توجيهي و براي پروژه هاي كوچك پيش فاكتورها و ميزان كل تسهيلات مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

 

5- معرفي به بانك

 در اين مرحله جهت دريافت تسهيلات به يكي از بانك هاي عامل طرف قرارداد معرفي مي شويد كه سعي مي شود به همان شعبه اي كه متقاضي انتخاب كرده است معرفي شود اما گاهي ممكن است به دلايل اجرايي به شعبه يا بانك عامل ديگري معرفي شود.  كه در همين قسمت اطلاع رساني مي شود. و مي بايست به همراه مدارك مربوطه به شعبه مورد نظر مراجعه كنيد و در بانك تشكيل پرونده دهيد.

 

6- پذيرش در بانك

 در اين مرحله بانك مدارك شما را تحويل مي گيرد و پرونده شما در بانك ايجاد مي شود كه تاييد ان از اين قسمت اطلاع داده مي شود.

 

7- بررسي اعتباري و اقتصادي

براي پروژه هاي بزرگ پرونده در بانك مورد بررسي قرار مي گيرد كه نتيجه بررسي پرونده در بانك در اين قسمت قابل مشاهده خواهد بود.

 

8 - عقد قرارداد

 پس از تاييد درخواست در بانك قرارداد بين بانك و متقاضي منعقد مي شود.

 

9 - پرداخت تسهيلات

بعد از بررسي اعتباري و تائيد طرح در بانك، در صورتي كه ارائه تسهيلات ارزي باشد بانك صنعت و معدن از دفتر نظارت و ارزيابي طرح ها در وزارت صنايع و معادن جهت تائيد ارائه تسهيلات استعلام مي كند. اين دفتر نيز پس از دريافت جواز معتبر توسعه و پروفرما بررسي هاي لازم را انجام داده و تشخيص ميزان ساخت داخل پاسخ بانك را مي دهد. در اين فرم متقاضي مي تواند ميزان كل تسهيلات پرداخت شده ارزي و ريالي و در صد آن نسبت به كل تسهيلات مصوب را ملاحظه نمايد.

 

10-گزارش اجرايي

 در اين قسمت كليه مراحل اجراي پروژه از انعقاد قرار داد با ماشين ساز و يا مشاور گرفته تا حمل – نصب – راه اندازي توسط متقاضي ثبت مي گردد و پس از ارزيابي و تاييد ، مراحل بعدي پراخت ها انجام خواهد شد.

 

منبع : بهین یاب

بازدید 8325 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی احداث کشتارگاه صنعتی دام سنگین و تولید پودر خون

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث کشتارگاه صنعتی دام سنگین، بسته بندی گوشت و تولید پودر خون  سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 70 نحوه دریافت: بعد از اتمام ...
0 تعداد فروش
ریال 2,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید مصنوعات فلزی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید مصنوعات فلزی سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 45 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی بازیافت نخاله ساختمانی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بازیافت نخاله ساختمانی سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 53 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
8 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی تولید تجهیزات هوشمند اطفاء حریق

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید تجهیزات اعلام و اطفاء حریق هوشمند  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت:بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود ...
0 تعداد فروش
ریال 1,300,000
طرح توجیهی احداث کشتارگاه صنعتی دام سنگین و تولید پودر خون
طرح توجیهی تولید مصنوعات فلزی
طرح توجیهی بازیافت نخاله ساختمانی
طرح توجیهی تولید تجهیزات هوشمند اطفاء حریق

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام