ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - ایده های نو در سرمایه گذاری

محبوب ترین های سایت

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
دوشنبه, 11 شهریور 1392 15:10

طرح توجيهي تولید شارژر گاز CNG خانگي

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

هدف از ارائه طرح توجيهي توليد شارژر گاز CNG خانگي معرفي آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری است که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم.

سیستم های سوختگیری خانگی و متوسط CNG در سالهای اخیردر کشور های پیشرفته ای که برنامه استفاده از گاز طبیعی بعنوان سوخت جایگزین دارند ، توسعه چشمگیری یافته اند و برای توسعه آنها نیز مشوق هایی در نظر گرفته شده است.علاوه بر مزایایی که برای گسترش استفاده از CNG ذکر میشود،این سیستم ها مزایای منحصر به فردی دارند.

 ایران با دارا بودن بیش از 61 درصد از ذخایر گازی دنیا ، یکی از کشورهایی است که در استفاده از این سوخت مناسب از مزیت نسبی برخوردار است . به لطف وجود شبکه سراسری گاز، این سوخت ارزشمند در دسترس عموم منازل هموطنان قرار گرفته است. محدودیت اعمال شده در مصرف بنزین شامل سهمیه بندی و افزایش قیمت آ ن باعث استقبال عموم مردم از خودروهای دو گانه سوز شده است . گاز طبیعی فشرده CNG یکی از مناسب ترین و دردسترس ترین جانشین های بنزین به شمار می آید، به ویژه در ایران که با بهره برداری از همه منابع شناسایی شده تا حدود 671 سال گاز طبیعی با بهای مناسب وجود خواهد داشت، CNG سوختی ایده آل است . این گاز ، سوختی قابل استفاده در خودروها است و نسبت به بنزین معایبی نیز دارد. این سوخت اکتان بالایی دارد ، تمیز می سوزد و میزان تولید گازهای آلاینده خروجی آن کم است . نوع تجهیزات جایگاههای سوختگیری بستگی به زمان لازم برای سوختگیری خودروها دارد.

به لطف وجود شبکه سراسری گاز، این سوخت ارزشمند در دسترس عموم منازل هموطنان قرار گرفته است. محدودیت اعمال شده در مصرف بنزین شامل سهمیه بندی و افزایش قیمت آ ن باعث استقبال عموم مردم از خودروهای دو گانه سوز شده است جایگاههای سوختگیری همگانی از نوع جایگاههای سوختگیری سریع میباشند وتعداد خودروهایی که به صورت همزمان می توانند در این جایگاه ها سوخت گیری نمایند ، زیاد است. اما در این میان به دلیل عدم وجود فناوری مقرون به صرفه و مناسب در زمینه سوخت گیری گاز CNG در منازل ، رانندگان خودروهای گاز سوز باید برای سوخت گیری به جایگاههای عرضه گاز فشرده طبیعی CNG در سطح شهرها مراجعه کنند .

کمبود جایگاههای عمومی در کشور و تعداد روز افزون خودرو های گاز سوز باعث ایجاد مشکلات فراوان برای صاحبان خودرو های گاز سوز شده است. با توجه به اینکه همواره فرصتها در پی تهدیدها می باشند سوال اصلی این است .که آیا می توان تهدیدات بنزین و مسکن را تبدیل به فرصت نمود؟ آیا می توان ضمن جلو گیری از اتلاف وقت مردم به وسیله طرحی ابتکاری و جدید موجبات رضایت متقاضیان سوختگیری گاز طبیعی فشرده را فراهم نمود و با رونق CNG باعث صرفه جوئی در وقت و انرژی وایجاد هوایی پاک شد؟

به این ترتیب واضح است که چنین طرحی باید از بعد اقتصادی ، دارای آینده درخشانی باشد.

انواع جایگاههای متداول سوختگیری CNG را میتوان به دو دسته کلی سوختگیری سریع و سوختگیری آرام تقسیم بندی نمود. معمولا هنگامی از جایگاههای سوختگیری سریع استفاده می شود که زمان سوختگیری خودروها کم باشد . جایگاههای سوختگیری همگانی از نوع جایگاههای سوختگیری سریع میباشند وتعداد خودروهایی که به صورت همزمان می توانند در این جایگاه ها سوخت گیری نمایند ، زیاد است. اما در این میان به دلیل عدم وجود فناوری مقرون به صرفه و مناسب در زمینه سوخت گیری گاز CNG در منازل ، رانندگان خودروهای گاز سوز باید برای سوخت گیری به جایگاههای عرضه گاز فشرده طبیعی CNG در سطح شهرها مراجعه کنند .

معمولا مقدار زیادی از سوخت دریافت شده در رفت و آمد به جایگاه مصرف می شود . همچنین با توجه به کم بودن تعداد جایگاه ها در سطح شهرها وقت زیادی از رانندگان برای سوخت گیری صرف خواهد شد . از جایگاههای سوخت گیری آرام برای سوخت گیری در زمان نسبتا طولانی و کافی استفاده می گردد. در این نوع جایگاه ها ضرورتا نیازی به استفاده از مخازن ذخیره سازی فشار بالا نبوده و خودروها مستقیما ازکمپرسورها سوختگیری می کنند .مدت زمان سوختگیری به تعداد خودروهای که باید سوختگیری کنند و مقدار CNG باقیمانده در مخازن خودروها، فشارمورد نیاز برای پر کردن سیلندرهای خودرو و ظرفیت کمپرسور بستگی دارد . این جایگاه ها نیاز به شبکه و مدار گاز رسانی پیچیده ای ندارند . اندازه کمپرسورها باید به نحوی محاسبه و تعین گردد که مقدار تحویل گاز به خودروها در مدت زمان تعین شده جوابگو باشد .

از این نوع سوخت گیری می توان برای سوخت گیری در پارکینگ منازل به هنگام شب یا در ساعات فراغت استفاده نمود. به این نوع کمپرسورها ، کمپرسورهای خانگی گفته میشود. این دستگاه ها که از برق 221 ولت شهری برای تغذیه استفاده می کنند به گونه ای طراحی شده اند که با انجام تغییرات مناسب در فشار ورودی آن ، قابلیت پر کردن مخزن خودرو در زمان کوتاه تر را نیز داراست .

 فن آوری ارائه شده تحت عنوان جایگاههای سوختگیری خانگی و متوسط گاز فشرده که در مراکز متعددی نصب شده است به راحتی امکان سوختگیری خودرو را کاملا مشابه جایگاههای عمومی ولی در اندازه های بسیار کوچکتر در منازل و مراکز اداری مهیا می سازد. عدم نیاز به تحصیل زمین ، عدم نیاز به انشعابات خاص برای برق و گاز ، عدم نیاز به نیروی انسانی بهره بردار ، صرفه جویی در وقت وهزینه ناشی از حذف رفت و آمد به جایگاه جهت سوختگیری (هر خودرو در صورتیکه از سیستم سوختگیری خانگی یا متوسط استفاده نماید،به دلیل عدم پیمایش مسافت رفت و آمد به جایگاه، به ازاء هر بار سوختگیری 0.5 لیتر بنزین صرفه جویی می نماید وبه دلیل عدم پیمایش مسافت رفت و آمد به جایگاه CNG ، به ازاء هر بار سوختگیری 0.5 متر مکعب CNG صرفه جویی می نماید.)

ایجاد رفاه بیشتر برای دارندگان خودروی گازسوز و صرفه جویی از طریق بنزین جایگزین شده با گاز توسط هر دستگاه. از دیگر مزایای عمده استفاده از جایگاههای متوسط CNG، استفاده بهینه از وقت و زمان است تا کسانی که در یک مجتمح پر جمعیت زندگی می کنند و یا در یک اداره مشغول به فعالیت هستند برای سوختگیری نیازی نباشد که از محل زندگی و یا کار خود خارج شوند که هم باعث ایجاد ترافیک شده و هم بخشی از وقت وسوخت خود را صرف رسیدن به جایگاه های سوختگیری کنند .

علاوه بر مزیت های ذکر شده ، هر متر مکعب گازی که در این مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد یک پنجم قیمت تجاری برای مصرف کننده هزینه دارد. که این امر بازگشت سرمایه خوبی برابر با قیمت دستگاه را در مرور زمان ایجاد میکند. امکان نصب در فضای بسته پارکینگ نیز یک مزیت برای این جایگا هها محسوب می شود .ایمنی این محصول نیز توسط نهادهای ذیصلا ح بین المللی تایید شده است .

در مقایسه با بسیاری از قابلیتها یا آپشن های موجود در ساختمان ها نصب یک جایگاه سوخت گیری متوسط علاوه بر برطرف سازی یک نیاز بسیار ضروری روزمره ، خود یک قابلیت مجلل و قابل عرضه محسوب میگردد . اگر ساختمان های با ساخت مطلوب نیاز به امکاناتی نظیر جارو برقی مرکزی و ..... دارند نباید از گزینه ای جدید بنام جایگاه CNG خانگی در این ساختمان ها و مجتمع ها غافل بود چرا که آسایش و آرامشی اساسی در زندگی روز مره و پر دغدغه ما ایجاد میکند و میتواند مشکل سوخت خودروهایمان را برای همیشه حل نمایید و موجب افزایش بهره وری در کار و زندگیمان باشد .

مدیریت هزینه های انرژی و تامین سوخت خودرو از جمله گزینه هایی بود که با آزاد سازی قیمت ها و پرداخت نقدی یارانه ها مورد توجه اکثر مردم واقع شد و کسانی را که با تکنولوژی نوین CNG خانگی آشنایی داشتند بر آن داشت تا انگیزه بیشتری برای خرید و نصب این سیستم ها در محیط مسکونی و یا اماکن اداری و تجاری داشته باشند و دلیل این امر علاوه بر ساده شدن سوخت رسانی به خودروها در تفاوت قیمت گاز و به صرفه بودن آن است.

اما گروهی از متقاضیان استفاده از این دستگاه ها که در طول مدت سابقه جایگاه های شهری CNG از آنها استفاده می کرده اند و در طول چند دقیقه گاز مخزن خودرو هایشان پر می شده اغلب این سوال را دارند که چرا زمان سوخت گیری زیاد است ؟

و پاسخ ، کوچک بودن حجم کمپرسور و استفاده از انشعاب برق و گاز کاملا معمولی است .

در جایگاه های بزرگ CNG درسطح شهرها افراد وارد جایگاه شده و از پمپ های آن استفاده می کنند و این نما و ظاهر کار می باشد چون در پشت صحنه از کمپرسورهای حجیم که در یک اتاق بزرگ نصب شده اند و نیز مخازن پر تعداد ذخیره و خشک کن ها و ... و برق فشارقوی تا 011 کیلووات و نیز گاز فشار قوی استفاده شده و این باعث سرعت بالای سوخت گیری می شود و این کار با سرمایه گذاری حداقل 511 میلیون تا چند میلیارد تومان ممکن است.

در صورتی که حجم سرمایه گذاری در جایگاه های CNG متوسط و کوچک خانگی قابل مقایسه با سرمایه گذاری در جایگاه های بزرگ نمی باشد اما کارایی و راحتی کار با آنها به مرور زمان عادت قبلی ما را تغییر داده و بهره وری ایجاد می نماید .

نکته دیگر قیمت این دستگاه برای خانواده هایی است که توان خرید انفرادی آن را نداشته و اظهار می کنند که قیمت دستگاه ها بالاست حال آنکه استفاده از این دستگاه ها انفرادی نبوده و در صورت هماهنگی بین چند واحد از یک مجتمع و یا چند همسایه با هم ، قیمت آن بین افراد سرشکن شده و با توجه به قیمت تمام شده کمی که سرمایه گذاری میکنند و به صرفه بودن استفاده از آن ، هزینه انجام شده در کمتر ازسال جبران می شود .

 

شرایط واردات و بررسی و ارایه استاندارد

با توجه به قوانین واردات و صادرات دارا بودن استاندارد و تست ریپورت برای کالا اجباری است. از تیر ماه سال 1369 کلیه کالاها در ایران مشمول استاندارد اجباری هستند. کالاهای وارداتی که استاندارد ملی برای آنها وجود ندارد توسط دوایر ذیربط تست شده و تاییدیه عملکرد برای واردات آنها ملاک است. استاندارد CNG با توجه به نبودن سازنده داخلی و استاندارد برای این کالا یا باید به استاندارد جایگهی سوخت و یا تست عملکرد و گزارش عملکرد از اداره گاز دریافت نمود.

در صورت ایجاد واحد ساخت درداخل کشور ، تا تهیه استاندارد ملی ، میتوان به استاندارد کارخانه ای استناد نمود.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 8374 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی پرورش سگ نگهبان

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی مرکز پرورش و تربیت سگ نگهبان سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 61 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود ...
2 تعداد فروش
ریال 1,400,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی کشت گندم

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل کشت گندم  سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 44 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx(قا ...
0 تعداد فروش
ریال 1,100,000

طرح توجیهی تولید بتن آماده

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید بتن آماده  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 105 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: ...
1 تعداد فروش
ریال 2,000,000

طرح توجیهی تولید درب و پنجره UPVC

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید درب و پنجره UPVC سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 59 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
1 تعداد فروش
ریال 1,600,000
طرح توجیهی پرورش سگ نگهبان
طرح توجیهی کشت گندم
طرح توجیهی تولید بتن آماده
طرح توجیهی تولید درب و پنجره UPVC

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام