ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44
چهارشنبه, 26 تیر 1392 15:32

شما هم دنبال شغل دوم هستید؟

نوشته شده توسط

شاید شما هم جویای شغل دوم باشید بد نیست این مطلب را مطالعه کنید ، در زمانی که کسب درآمد کلیکی از اینترنت باب شده بود، حتی روی دیوارهای کوچه و خیابان، آگهی‌های روزنامه‌های کثیرالانتشار، یک آگهی جذاب و با تیتری درشت، به شما گوشزد می‌کرد که :

«شغل دوم ، درآمد اول» و با آب و تاب نیز از روشی برای‌تان صحبت می‌کردند که یک شغل به شما معرفی خواهند کرد که با ۲ ساعت کار در روز می‌توانید یک درآمد حسابی را کسب کنید.

کم‌کم این عنوان و قدرت انگیزه‌بخشی کاربران داشت از خاطر روزگار فراموش می‌شد که شغل‌های دومی مورد توجه قرار گرفت که تا حدودی درآمد بالایی را نیز با خود به همراه داشت. مثل بازاریابی، بیمه عمر و…

آیا امکان دارد؟

البته قبل از شروع این مقاله، سوالاتی به ذهن ما خواهد‌رسید از این قبیل که: «آیا اصلا شغلی وجود دارد که شما در زمانی کمتر به آن پرداخته و درآمد بهتری را کسب کنید؟»

این نوع مشاغل چه مزایایی علاوه بر درآمد خواهند داشت؟

«اگر این مشاغل وجود دارد پس چرا به عنوان شغل اول به آن‌ها نگاه نکنیم؟ و چه چیز مانع می‌شود که به این شغل‌ها به عنوان شغل اول نتوان نگاه کرد؟

در مورد این سوال که آیا اصلا مشاغلی که نیاز به زمان کمتر اما درآمد بیشتری برای ما داشته باشند، وجود دارد؟ باید بگویم که بله و اتفاقا این نوع از مشاغل کم نیستند. سعی می‌کنم در ادامه این مقاله چند ایده به شما بدهم! مزایای این نوع مشاغل آن است که در وقت اضافی یا زمانی که شما از آن برای کسب و کار استفاده نمی‌کنید قابل تعریف و اجراشدن است.

پس اگر از شغل اول خود راضی نیستید و زمانی که در خلوت خود فکر می‌کنید که اگر هیچ مانعی سر راهتان نبود آن شغل را رها می‌کردید! پس بهتر است در شغل دوم دنبال علایق خود باشید.

البته پیشنهاد اصلی‌ام این است که شغل اول خود را نیز بر اساس علاقه خود انتخاب کنید وگرنه کاری را بدون عشق و نه از سر علاقه به هیچ وجه انجام ندهید! می‌دانم اکنون هزاران دلیل منطقی، موجه و غیر موجه را ردیف کرده‌اید که نمی‌توانید شغل فعلی خود را رها کنید.

پس یا دیوارهای ذهنی خود را در رابطه با رها‌نکردن شغل اول خود بشکنید یا این‌که با دیدی مثبت و از جنبه‌های خوب به شغل اول خود نگاه کنید.

 به شغل دوم به عنوان فرصتی برای کشف استعدادهای خود فکر کنید. اما زمانی که برخی افراد تمام هم و غم‌شان این است که با حربه‌ای چند هزارتومانی بیشتر در جیب داشته باشند که به نظرم گاهی فقط پول همه چیز نیست، موضوع کاملا متفاوت خواهد شد.

حال بازگردیم به ادامه بحث خود، مزیت دیگر شغل دوم آن است که می‌توانید بدون آن‌که نگران درآمد آن باشید در یک کار وارد شوید و با فرصت کافی، آموزش ببینید و سپس به صورت کامل از آن کسب استفاده مادی کنید.

شاید در بدترین حالت تنها چیزی که از دست می‌دهید وقت شما باشد که به نظرم چون در راه کسب یک تجربه جدید هستید، بهتر است این ریسک را بکنید.

در مورد این سوال که پس چرا به عنوان شغل اول به آن‌ها نگاه نمی‌شود، باید بگویم که اولین دلیل برای شما که مسائل مادی از همه چیز برای‌تان مهم‌تر است می‌تواند این باشد که از لحاظ مادی، این نوع از مشاغل شما را ارضا نمی‌کند

یا این‌که چون نظر اطرفیان و هماهنگ‌بودن با انتظاراتی که اطرافیان از شما دارند نسبت به همه چیز مهم‌تر است، بنابراین خواهید ترسید که دیگران شما را در قالب جدیدی که در شغل دوم در آن فرو می‌روید نپسندند و حتی ممکن است از آن واهمه داشته باشید که در این نوع قالب، توسط دیگران طرد شوید!

البته دلایل زیادی می‌تواند در عرض چند ثانیه توسط این ذهن بهانه‌گیر برای شما تراشیده شود که ممکن است تنها این دلیل از نظر خود شما منطقی و موجه باشد و بس! اما در واقع مانعی وجود ندارد که به این مشاغل نگاهی حرفه‌ای‌تر جهت شغل اول خود نداشته باشید.

 

زمانی برای شغل دوم

در صورتی که، دلیل شما برای آن که دنبال شغل دوم نیستید، آن است که زمان کافی برای این کار ندارید و پشت هم استدلال می‌کنید که در وضعیت اقتصادی که بیشتر افراد یک شغل ندارند چطور دنبال شغل دومی باشم! باید برای‌تان بگویم که این دلیل تنها برای ذهن بسته شما کافی است و گرنه :

 ۱) مشاغلی وجود دارد که نیاز به حضور فیزیکی و حتی وقت‌گذاشتن جهت اجرایی‌کردن آن، نیست. که در مقاله‌ام، به آن‌ها مشاغل غیرفعال می‌گویم که شما با کم‌ترین زمان یا بدون صرف زمان می‌توانید درآمدی را کسب کنید.

 ۲)  اگر با دقت، طول یک روز خود را بررسی کنید خواهید دید که وقت تلف شده شما زیاد است که به بطالت می‌گذرد و اگر کمی خلاق باشید می‌توانید به راحتی از آن‌ها کسب درآمد کنید.

 در صورتی که شما به عنوان یک کارمند یا کسی که در شغل اول خود دارای شغلی با ساعت کار مشخص هستید یا زمان کاری‌تان توسط خودتان تنظیم می‌شود، پس می‌توانید با نظم بیشتری دنبال شغلی برای خود باشید.

 اما باید دانست که در راه‌اندازی یک شغل دوم پیوستگی تلاش تا به ثمر نشستن آن شغل، بسیار مهم است و به قول افراد بازاری: «هر شغلی یک دوره خاک‌خوری دارد که باید آن دوره را به اتمام برسانید.» پس اگر انگیزه کافی برای شغلی جدید را ندارید، لطفا دست به کار نشوید تا از انگیزه خود مطمئن شوید.

 در ضمن یکی از دلایلی که همیشه می‌گویم که دنبال علاقه خود باشید همین است که کار هر چقدر سخت باشد باز شما انگیزه کافی را برای به سرانجام رساندن آن شغل را خواهید داشت.

 

چند تجربه و پیشنهاد

 با در نظر گرفتن دو مولفه «علاقه» و «توانایی» باید این مشاغل را تکمیل کنید و سپس به آن‌ها بپردازید :

 

۱) وجه اجتماعی بد!

فردی را می‌شناسم که مدیر یکی از بخش‌های موسسه آموزشی بزرگ و مشهوری است. اما به عنوان شغل دوم چند محل فروش پاستیل! را در پاساژهای تهران اجاره کرده است، خودش از بازار خرید می‌کند و برای هر دکه خود نیز یک فروشنده را استخدام کرده است!

به نظر شما وجه اجتماعی او شکسته شده است؟ خیر! چون به صورتی غیر فعال به شغل دوم خود می‌پردازد و حتی در زمان‌هایی که فروشندگان کاری داشته باشند و در محل حاضر نباشند، خود آستین‌ها را بالا می‌زند و دست به کار می‌شود!

پس بهتر است به عنوان یک عقیده و نه شعار روی این جمله تفکر کنید: «کار، عار نیست، جوهره آدم است!»

 

۲) مشاغل خلاقانه

فردی را دیده‌ام که بعد از ظهر و زمانی که از سر کار خود باز می‌گردد، در راه منزل، یک لپ‌تاپ کوچک را به‌دست می‌گیرد و به مغازه‌هایی در مسیر راه خود می‌بیند، سر زده و نمونه کارهای گرافیکی خود را جهت طراحی کارت ویزیت، سربرگ و فاکتور و پوستر به صاحبان مغازه نشان می‌دهد و با کم‌ترین سود نسبت به سایر افراد، کارهای گرافیکی را در وقت اضافه خود در منزل انجام و در بازار به چاپ می‌رساند و روزهای آتی و در محل، آن کارت ویزیت یا سربرگ را تحویل مشتری و آن مغازه‌دار می‌دهد.

مغازه دارها نیز چون دیگر مجبور نیستند هزینه ایاب و ذهاب را جهت دسترسی به محل خدمات این نوع از کارها بپردازند و علاوه بر آن وقت‌شان نیز تلف نمی‌شود و نظرشان نیز در طراحی گرافیکی، کاملا مدنظر طراح است، از این طرح استقبال می‌کنند.

اگر اکنون ذهن شما می‌گوید که این فرد حتما از دانش گرافیکی بالایی برخوردار است، بهتر است به بازار سری بزنید و بسته‌های نرم افزاری و آماده طراحی کارت ویزیت و سربرگ را تهیه کنید.

 

۳) مشاغل همراه

اگر به خرید و فروش علاقه‌مند هستید، یک تلفن همراه برای‌تان کافیست که وارد این بازار شوید. در هر ساعت روز و در زمان وقت آزاد خود چند آگهی روزنامه را مرور کنید، به‌خصوص ضمیمه «جمعه‌بازار» روزنامه همشهری را مرور کنید تا بهتر متوجه شوید که چه می‌گویم و ایده‌های زیادی از این آگهی‌ها بگیرید.

یا این‌که با مشورت یک فرد آگاه، سایتی را راه‌اندازی کنید و بعد از فراهم آوردن مقدمات آن کسب آن‌لاین، یک لپ‌تاپ یا تبلت را تهیه و به همراه اینترنت وایرلس و همراه در هر جا به عنوان یک مدیر سایت (وب‌مستر) به دادن خدمات و سرویس بپردازید!

منبع : حامی کار

خواندن 6470 دفعه

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام